28 آبان 1399

هر ساله در طراحی دکوراسیون و کابینت آشپزخانه خلاقیت‌های زیادی اضافه می‌شود که زیبایی آشپزخانه‌ها را دو چندان می‌کند و دل ما را بیشتر می‌برد. آشپزخانه قلب تپنده هر خانه‌ای است و خانواده در آشپزخانه با دور هم جمع شدن و غذا خوردن، ساعات بیشتری را با هم سپری می‌کنند. البته با وجود زندگی پر مشغله امروزی، دور هم بودن خانواده‌ها به همین ساعات غذا خوردن در آشپزخانه محدود می‌شود. بی شک زیبایی و جذابیت آشپزخانه در آرامش و نشاط اعضای خانواده تأثیر زیاد دارد. مدل کابینت دورنگ هایگلاس، کابینت دورنگ ام دی اف از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه 2021 است.

کابینت چه رنگه قشنگه؟

کابینت تک رنگ بهتر است یا دو رنگ

یکی از جالب‌ترین طراحی‌های آشپزخانه، استفاده از دو رنگ در طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشد. شاید تا کنون از یک رنگ بودن فضا مثلا تمام سفید بودن یا تمام خاکستری بودن آشپزخانه خسته شده باشید و دلتان بخواهد که تنوعی به دکوراسیون آن دهید. از مدل کابینت دورنگ جدید میتوان به رنگ های پرطرفداری همچون کابینت دورنگ کرم قهوه ای و کابینت دورنگ سفید طوسی و کابینت دورنگ سفید قهوه ای اشاره کرد که در ادامه نمونه مدل کابینت های دورنگ را با هم میبینیم.

ویژگی ها، مزایا و معایب صفحه کابینت کورین چه چیز هایی می باشد؟

شما می‌توانید با انتخاب دو رنگ مناسب، طراحی دلخواه خود را آشپزخانه عزیزتان اعمال کنید. معمولاً رنگ روشن را برای کابینت‌های ردیف بالا یعنی کابینت‌های دیواری و رنگ تیره را برای ردیف پایین یعنی کابینت‌های زمینی انتخاب می‌کنند. با این کار فضای آشپزخانه بزرگتر به چشم می‌آید. این ترفند معمولاً در آشپزخانه‌های کوچک یا خانه‌های آپارتمانی کوچک در حد 60 یا 70 متری اعمال می‌شود تا فضای خانه دلباز تر شود. البته اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که خود را به چارچوب و قوانین محدود نمی‌کنید، می‌توانید هر دو رنگ را در هر دو ردیف به کار ببرید.

کابینت ام دی اف دور نگ

کابینت چه رنگی قشنگه؟

شاید انتخاب و ترکیب دو رنگ برای کابینت‌ آشپزخانه، کمی دشوار به نظر برسد. شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید رنگ دلخواهتان را برگزینید و هیچ محدودیتی ندارید. در انتخاب رنگ با توجه به کاغذ دیواری، کف و سقف آشپزخانه و… رنگ مناسب را در نظر بگیرید. اصولا ترکیب دو رنگ سفید و قهوه ای و کرم و قهوه ای برای بهترین رنگ بندی کابینت های گلاس و رنگ کابینت ام دی اف بین خانم های خانه دار بسیار متداول است.

کابینت دورنگ سفید طوسی

قانون 10-30-60 برای طراحی کابینت‌های دو رنگ

یک قانون در طراحی و انتخاب رنگ وجود دارد. طبق این قانون از رنگ غالب 60 درصد، از رنگ دوم 30 درصد و از رنگ تاکیدی 10 درصد استفاده می‌شود. رنگ تاکیدی، رنگی است که دو رنگ اول و دوم را از هم تفکیک می‌کند و یک تعادل بصری به وجود می‌آورد. معمولاً از رنگ سفید برای این منظور استفاده می‌شود. استفاده از کابینت دورنگ سفید خاکستری، یکی از رایج‌ترین طراحی‌های کابینت آشپزخانه می‌باشد. در این طراحی معمولاً ردیف زمینی را خاکستری و ردیف دیواری را سفید می‌کنند.

همچنین میتوانید اینکه کابینت‌های زمینی را تیره و کابینت‌های دیواری را روشن رنگ آمیزی کنید، می‌توانید خارج از عرف عمل کنید و برعکس کابینت‌های ردیف پایین را روشن و کابینت‌های بالا را تیره کنید. در نتیجه این کار، آشپزخانه شما جمع و جورتر دیده می‌شود. این سبک بیشتر در آشپزخانه‌های بزرگ کاربرد دارد.

کابینت دورنگ سفید قهوه ای

چند نکته مهم برای طراحی کابینت دورنگ

اگر به طرح سنتی علاقمند هستید، می‌توانید کف آشپزخانه خود را با گلیم کوچکی دلنشین‌تر کنید. در طرح‌های رسمی معمولاً رنگ‌های تیره انتخاب می‌شود مانند: مشکی و سفید، قهوه‌ای و سفید و… . همانطور که می‌دانید رنگ‌های روشن زودتر از بقیه رنگ‌های کثیف می‌شود و آلودگی را نشان می‌دهند. بنابراین باید مراقب آشپزخانه روشن و درخشان خود باشید و گرد و غبارها را از روی کابینت‌ها پاک کنید.

کابنیت سفید قهوه ای

البته رنگ‌های تیره هم درست است که دیرتر آلودگی را نشان می‌دهند، با این حال وقتی که خیلی آلوده باشند، کثیفی زیادی را نشان می‌دهند که اصلاً جلوه قشنگی برای آشپزخانه ندارد. در زمان‌های مشخص شده و به صورت منظم کابینت آشپزخانه خود را تمیز کنید. برای رنگ مدل جزیره آشپزخانه، یک ایده جذاب این است که رنگ جزیره را متفاوت کنید. به عنوان مثال در آشپزخانه‌ای که کابینت‌هایش خاکستری مایل به آبی هستند، یک جزیره گلبهی فضا را به شدت جذاب می‌کند و تناقض رنگ چشمگیری ایجاد می‌کند.

کابینت دو رنگ مدرن

رنگ قرمز هیجان و انرژی زیادی به روح آدمی می‌بخشد و کاربرد آن در آشپزخانه یک عمل هوشمندانه است. معمولاً برای اینکه اشتهای افراد بیشتر شود و با لذت بیشتری غذا بخورد، در دکوراسیون آشپزخانه رنگ قرمز به کار می‌برند. شما برای طراحی دکوراسیون کابینت دو رنگ آشپزخانه می‌توانید، ردیف پایین را قرمز و ردیف بالا را سفید کنید. همانطور که می‌دانید ست قرمز و سفید یک ترکیب محبوب و شناخته شده است. به کارگیری رنگ قرمز، نشان از داشتن یک شخصیت پرنشاط و جذاب دارد.

همواره پیش آمده است که افراد تفاوت های میان کابینت ممبران و کابینت ام دی اف را نمی دانند توجه داشته باشید به همین منظور در قسمت های مربوطه برای تان این تفاوت ها را بیان کردیم به همین خاطر شما می توانید با مراجعه کردن به قسمت های مربوطه از تفاوت های موجود آگاه شوید.