06 دی 1399

کابینت ممبران یکی از کابینت هایی است که در دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. کابینت های کلاسیک تنوع زیادی در طرح و نقش داشته و برای انتخاب مدل و طرح های روی کابینت دست شما باز است. اما در مقابل تنوع رنگی که در کابینت های مدرن وجود دارد در کابینت های کلاسیک و ممبران وجود ندارد. در این مقاله بهترین رنگ برای کابینت ممبران را با هم بررسی می کنیم.

بهترین انتخاب برای رنگ کابینت ممبران

انتخاب رنگ کابینت یکی مهم ترین تصمیمات مهمی است که باید گرفته شود و در انتخاب آن باید به اندازه کافی خوش سلیقه باشید تا دکوراسیون منزل خود را خراب نکنید.

زیرا همانطور که میدانید آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است و افراد از بدو ورود به هر خانه ای به دکوراسیون آشپزخانه شما توجه میکنند پس باید در انتخاب رنگ کابینت ممبران دقت کافی را داشته باشید.

یکی از مهم ترین نکاتی باید در رابطه با انتخاب رنگ کابینت ممبران باید به خاطر داشته باشید این است که آن رنگ آشپزخانه شما را دلگیر نکند.

در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه خود باید به این نکته توجه داشته باشید که چه نوع کابینتی مناسب آشپزخانه شما است. اگر آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن کابینت ممبران همانند کابینت سفید ممبران و سایر رنگ های روشن استفاده کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره کرد این است که کابینت ممبران مات است و نباید مانند کابینت هایگلاس از آن توقع انعکاس نور داشت.

حتما بخوانید: کابینت های گلاس چه مشخصاتی دارد؟

کابینت ممبران سفید

یکی از پرطرفدارترین رنگ کابینت ممبران در بین کابینت ها رنگ های روشن علی الخصوص کابینت ممبران سفید است. بسیاری از افراد به دلیل کوچک بودن مساحت آشپزخانه خود ترجیح میدهند تا از رنگ سفید برای کابینت های خود استفاده کنند تا هم آشپزخانه بزرگتر دیده شود و هم اینکه رنگ سفید کابینت ها را به راحتی میتوان با دیگر عناصر ست کرد. همچنین رنگ سفید از قدیم تا کنون همیشه مورد استفاده بوده و هیچگاه باعث دلزدگی شما نمیشود.

به طور کلی رنگ سفید نماد پاکی و پاکیزگی است و حس تمیزی را در آشپزخانه به وجود می آورد.

اگر در دکوراسیون آشپزخانه خود از کابینت ممبران سفید استفاده میکنید سعی داشته باشید که از نورپردازی مناسبی نیز استفاده کنید تا زیبایی کابینت های آشپزخانه شما به خوبی نمایان شود.

کابینت ممبران سفید

نکات مثبت استفاده از کابینت ممبران سفید

ممکن است با خود بگویید که کابینت با رنگ سفید در اکثر خانه ها وجود دارد و استفاده از آن قدیمی شده است. اما این نکته را به خاطر داشته باشید کابینت با رنگ سفید در تمامی سبک ها قابل اجرا است و رنگ سفید به دلیل خنثی بودن و انعطاف پذیری در دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

از کابینت با رنگ سفید در سبک مدرن، کلاسیک و نئو کلاسیک میتوان بهره برد و فقط مختص کابینت ممبران نمیباشد.

با تمامی این اوصاف رنگ سفید را میتوان به عنوان بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه معرفی کرد. با این حال انتخاب رنگ کابینت یک امر کاملا سلیقه ای بوده و نمیتوان برای همه افراد نسخه یکجا پیچید!

برای این که متوجه شوید بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کدام رنگ می باشد ؟ یا کدام رنگ مختص سلیقه و مذاق شماست پیشنهاد می کنیم به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که این امکان برای تان فراهم آورده شده است که شما می توانید کابینت خانه ی تان را به صورت اقساطی ساخت و نصب نمایید به همین خاطر با مراجعه کردن به قسمت کابینت اقساطی از تخفیف های مربوطه بهره مند شوید.

نظافت کابینت سفید ممبران

به دلیل رنگ روشن بودن کابینت ها کثیفی ها و لکه ها خود را زود نشان میدهند. این امر ممکن است باعث افزایش کارهای خانم خانه شود ولی مزیت آن این است که لکه ها را زودتر دیده میشوند و به راحتی تمیز میشوند.

کابینت ممبران سفید طلایی

همانطور که گفته شد رنگ سفید را با هر رنگی به راحتی میتوان ترکیب کرد. طلایی یکی از رنگ هایی است که اخیرا در دکوراسیون از آن بسیار بهره میبرند. افرادی که دوست ندارند کابینت هایی با رنگ یکنواخت داشته باشند از ترکیب رنگ سفید و طلایی استفاده میکنند. کابینت ممبران دارای نقش هایی است که به راحتی میتوان رنگ آن نقش ها را به رنگ طلایی در آورد و یک کابینت شیک برای آشپزخانه ساخت. این ترکیب رنگ برای افرادی مناسب است که معمولا عاشق زرق و برق و تجملات هستند.

کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید قهوه

از دیگر رنگ هایی که میتوان با کابینت سفید ترکیب کرد و یک کابینت زیبا ایجاد کرد رنگ قهوه ای است. کابینت ممبران سفید قهوه ای نیز یکی از ترکیب رنگ های شیک و زیبا است که میتوانید از آن استفاده کنید.

قهوه ای رنگ چوب بوده و حس طبیعت را به ما ما القا میکند در عین حال سفید نیز حس طراوت و پاکیزگی را به همراه دارد ترکیب این دو رنگ تیره و روشن میتواند بسیار جذاب باشد.

ترکیب رنگ تیره و روشن در کابینت میتواند دکوراسیون شما را از حالت یکنواختی خارج کرده و روح تازه ای به آشپزخانه شما ببخشد.

اگر به کابینت سفید و یکنواخت علاقه ای ندارید و میخواهید در دکوراسیون آشپزخانه شما از رنگهای دیگری نیز استفاده شود پیشنهاد گروه طراحان جوزی به شما استفاده از کابینت ممبران سفید قهوه ای است.

کابینت ممبران سفید قهوه

کابینت ممبران کرمی

یکی دیگر از بهترین رنگ برای کابینت ممبران رنگ کرمی است. معمولا افرادی که به رنگ سفید علاقه ای ندارند و معتقد هستند که رنگ سفید به اصطلاح خودشان بی روح است و در عین حال آشپزخانه کوچکی دارند از کابینت ممبران کرمی استفاده میکنند.

کابینت ممبران کرمی همانند رنگ سفید سبب روشنایی و دلباز شدن آشپزخانه شده و یک دکوراسیون شیک را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد.

استفاده از کابینت کرم رنگ ممبران به همراه نورپردازی مناسب همانند یک اثر هنری جلوه میکند و آشپزخانه شما را به زیباترین حالت خود تبدیل میکند.

کابینت ممبران کرمی

طرح و سبک کابینت ممبران

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد زمانی که نام کابینت ممبران را میشنوید یک سبک کابینت کلاسیک را تجسم کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که کابینت ممبران را با طرح ها و شکل ها متفاوتی میتوان طراحی و اجرا کرد.

کابینت ممبران در سبک مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک قابل اجرا است و شما میتوانید در هنگام سفارش کابینت خود به گروه طراحان جوزی طرح و سبک مورد نظر را گفته تا کابینت دلخواه شما را آماده کنند.

برای طراحی آشپزخانه خود بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید و به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ کابینت یک امر کاملا سلیقه ای بوده و نمیتوان به همه افراد پیشنهاد یکسانی داد. علاوه بر این باید به نکاتی از جمله نور آشپزخانه، مساحت آشپزخانه نیز توجه کافی داشت.

تا برای آشپزخانه های کوچک از رنگ های روشن تر از جمله سفید استفاده کرد. در آشپزخانه ها با مساحت بیشتر دست ما در انتخاب رنگ باز است. با این حال باید به این نکته توجه داشت که رنگ های تند بعد از مدتی باعث دلزدگی میشوند پس سعی کنید در انتخاب رنگ کابینت از رنگهای خنثی اسفاده کنید تا بعد از مدت ها نیز با نگاه کردن به آنها لذت ببرید.

تا به این جای متن ممکن است سوالی به ذهن تان آمده باشد که ساخت کابینت ممبران چگونه است؟ برای اطلاع از این موضوع می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.