24 شهریور 1399

بهترین راه برای تمیز کردن کابینت های گلاس جدید چیست؟

همانطور که میدانید کابینت هایگلاس سطح براق و شفافی دارد که باعث انعکاس نور شده و آشپزخانه شما را بزرگتر نشان میدهد. هایگلاس بهترین انتخاب مدل کابینت برای آشپزخانه های کوچک است. با انتخاب کابینت هایگلاس یک ظاهر شیک و مدرن به آشپزخانه خود میدهید. اما بعد از انتخاب این کابینت زیبا لازم است تا نکاتی را در رابطه با نگهداری کابینت های گلاس و تمیز کردن کابینت های گلاس بدانید.

نگهداری کابینت های گلاس سفید

کابینت هایگلاس با تماس دست یا هر عامل دیگری به زودی لک شده و لکه را نشان میدهد. در کابینت های گلاس تیره رنگ، لکه ها بیشتر نمایان میشود و این مشکل ممکن است خانم ها را کمی به زحمت بیاندازد. با اینکه تمیز کردن کابینت های گلاس کار سختی نیست اما ایجاد لکه با هر تماسی کمی آزاردهنده به نظر میرسد.

 

بهترین راه برای تمیز کردن کابینت های گلاس جدید چیست؟، تمیز کردن کابینت های گلاس سفید

 

چگونه کابینت هایگلاس جدید خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کابینت های گلاس به دلیل سطح صاف آن کار سختی نیست و با یک دستمال به راحتی تمیز میشود. اما برای تمیز کردن کابینت های گلاس بهتر است از پاک کننده مناسب استفاده کنید. پاک کننده مناسب برای تمیز کردن کابینت هایگلاس ماده ای است که به اندازه کافی ملایم باشد تا براقیت کابینت را از بین نبرد و در عین حال قدرت از بین بردن چربی را نیز داشته باشد تا لکه ها به خوبی از سطح کابینت هایگلاس پاک شوند.

بهترین ماده برای از بین بردن کثیفی سطح کابینت های گلاس براق، مخلوط مایع ظرفشویی با آب است. اگر سطح کابینت خیلی کثیف بود و چربی انباشته زیادی روی آن بود، به محلول خود کمی هم سرکه اضافه کنید. بعد از آماده کردن محلول به وسیله یه ابر یا دستمال نرم سطح کابینت را تمیز کنید.

حرکت دست شما به صورت حرکت از چپ به راست و بلعکس باشد. بعد از اینکه سطح کابینت به محلول آغشته کردید با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید. توجه داشته باشید که حتما مواد شوینده از سطح کابینت هایگلاس به طور کامل پاک شود. در مرحله آخر با یک دستمال حوله ای سطح کابینت را خشک کنید تا لک نشود.

برق انداختن کابینت هایگلاس

برای برق انداختن کابینت های گلاس سعی کنید به صورت ماهانه آن را تمیز کنید تا براقیت آن از بین نرود. اما برای برق انداختن و تمیزی کابینت، محلول آب و سرکه را روی کابینت اسپری کرده و سپس با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید این کار سبب درخشش کابینت های گلاس شما میشود.

 

چگونه کابینت هایگلاس جدید خود را تمیز کنیم؟، براق کردن کابینت های گلاس، گرفتن زردی کابینت های گلاس

 

نکات مهم در رابطه با تمیز کردن کابینت های گلاس سفید

  • از شوینده های قوی برای تمیز کردن کابینت هایگلاس استفاده نکنید. این کار سبب از بین رفتن درخشش کابینت شما میشود و در برخی مواقع ممکن است ردی از خود روی کابینت به جا بگذارد.
  • از کشیدن اسکاج یا سیم ظرف شویی روی سطح کابینت هایگلاس خودداری کنید. این کار باعث ایجاد خط و خش روی سطح کابینت میشود.
  • برای تمیز کردن کابینت های گلاس از دستمال حوله ای استفاده کنید.
  • نحوه تمیز کردن کابینت های گلاس سفید بسیار راحت است و فقط کافی است شما از پارچه نخی و کتان به همراه آب گرم برای تمیز کردن کابینت های گلاس استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان از مواد سفید کننده حتی برای تمیز کردن کابینت های سفید هم استفاده نکنید.

خاصیت خش پذیری کابینت های گلاس ( معایب کابینت های گلاس )

یکی از اصلی ترین معایب کابینت هایگلاس همین خاصیت خش پذیری آن است. خش پذیری کابینت های گلاس به این معنی نیست که در کوتاه مدت خش های زیادی روی آن ایجاد شود بلکه به این معنی است که در مقابل اجسام نوک تیز مقاومت کمی داشته و با برخورد آنها به سرعت خش ایجاد میشود.  همچنین کابینت های گلاس سطح براقی داشته و باعث انعکاس نور میشود همین خاصیت باعث میشود تا خش ها با وضوح بیشتری به چشم بیایند.

جلوگیری از ایجاد خش روی کابینت های گلاس

سعی کنید از جنس هایگلاس برای صفحه کابینت یا همان کانتر استفاده نکنید زیرا به دلیل استفاده زیاد از کانتر آشپزخانه و خاصیت خش پذیری و لک پذیری های گلاس کانتر شما به سرعت خراب شده و زیبایی خود را از دست میدهد. کابینت های گلاس رنگ روشن و طرحدار خش های ایجاد شده را کمتر از کابینت های تیره نشان میدهند.

نحوه از بین بردن خط و خش روی کابینت های گلاس

همانطور که گفته شده استفاده از کابینت های گلاس سفید ( رنگ روشن ) و کابینت های گلاس طرحدار راه حل مناسبی است تا خش های ایجاد شده روی کابینت ها به چشم نیایند. انتخاب کابینت های گلاس با کیفیت و جنس مرغوب نکته دیگری است موجب می شود خط و خش های کابینت کمتر مشخص شود. همچنین در نظر گرفتن تابش زاویه نور به کابینت های آشپزخانه نیز در نمایان شدن خش های سطو کابینت تاثیر زیادی دارد.