15 مرداد 1399

ما در این مطلب می خواهیم در مورد کابینت ام دی اف و کابینت ام دی اف متری چند؟ برای شما توضیحاتی را ارائه دهیم. بعضی از مردم مقدار بودجه تخمین زده شده خود برای بازسازی آشپزخانه ( حدود 30 تا 50 درصد ) را باید به کابینت آشپزخانه اختصاص دهند. کابینت های تولید شده در مقایسه با نمونه های سفارشی موجب صرفه جویی در هزینه ها نیز می شوند.

 

در سال 2020 کابینت ام دی اف متری چند؟

کابینت ام دی اف متری چند؟

در سال 2020 کابینت ام دی اف متری چند؟

کدام کابینت را انتخاب کنید و چرا؟

عواملی که در هزینه تأثیر می گذارد، سبک انتخاب کابینت و در بعضی موارد هزینه حمل و نقل می باشد. علاوه بر این، هزینه های نصب را می توان در برخی موارد به 50 تا 75 درصد از کل هزینه کابینت تقریب داد.

انتخاب مواد مناسب کابینت آشپزخانه

درصورتی که قصد تهیه کابینت از پیش ساخته شده از بازار را نداشته باشید، انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه شما هزینه هایی را دربر دارد مثل : ساختار و نوع درب ، سبک کابینت و جنس است.

حتی در موارد بیشتر کابینت های از پیش ساخته شده، را می توان سفارشی سازی کرد. همانطور که در بالا گفته شد کابینت های آشپزخانه نقطه کانونی مورد توجه خانه شما هستند. انتخاب کابینت مناسب می تواند زیبایی چشم گیری را به خانه شما بدهد.

توجه داشته باشید که آشپزخانه اولین جایی است که توسط هر خریدار مورد دیده شدن قرار می گیرد. این چیزی است که می توانید با توجه به حساسیت های سبک شخصی خود در انتخاب کابینت خلاق باشید.

کابینت آشپزخانه چوب

چوب همیشه مورد توجه معماران و همچنین طراحان بوده است. کابینت های چوبی همواره درجه یک بوده اند و طرفداران زیادی دارند. از آنجا که چوب انعطاف پذیر است، می توان از آن در رنگ ها، فرم ها و طرح های مختلفی استفاده کرد. کابینت چوبی حتی با سفارشی بودن نیز مقرون به صرفه هستند. جنس کابینت چوبی با جنس ام دی اف کاملا متفاوت می باشد.

بافت کابینت های چوبی موجود در بازار شامل : افرا، بلوط، کاج و گردو می باشد.

با این حال، اشکالاتی نیز برای این نوع کابینت وجود دارد. مستعد آسیب آب و همچنین آلودگی هستند. بهتر است از چوبهایی که در برابر این تهدیدات مانند کابینت های سدر مقاوم هستند، انتخاب کنید. همچنین، شما می توانید کنترل موریانه را نیز بدست گیرید تا کابینت های شما آسیب نبینند.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

تخته فیبر متوسط، به عنوان MDF شناخته می شود. یک ماده کامپوزیت با درجه بالا است که از الیاف و رزین بازیافت شده چوب تشکیل شده است. این محصول در اصل یک محصول مهندسی شده چوب است، که با در کنار هم قرار گرفتن خورده های چوب باقیمانده از برش چوب یا چوب نرم تشکل می شود.

بهترین قسمت در مورد کابینت های ام دی اف این است که در مقابل ترک خوردگی و لایه برداری مقاوم هستند. رنگ آنها ساده است و حتی می توان آنها را سفارشی سازی کرد. علاوه بر این، MDF در مقایسه با تخته سه لا نرم تر است. هیچ دانه یا برآمدگی قابل توجهی روی درب های کابینت شما وجود ندارد و از نوع بسیار صافی برخوردار است.

مراقبت از کابینت های آشپزخانه MDF

سطوح رنگ شده را می توان با آب گرم، مواد شوینده ملایم و یک پارچه تمیز کرد، تا زمانی که هرگز از مواد شیمیایی خشن و یا جسم تیزی روی سطح کابینت ها استفاده نکنید، خراب نمی شوند.

قیمت کابینت ام دی اف

قیمت این نوع کابینت به مسائل مختلفی بستگی دارد، با توجه به نوسانات اخیر بازار نمی توان قیمت دقیقی را ارائه داد. شما می توانید با مراجعه به سایت جوزی کابینت و تماس با کارشناسان ما قیمت انواع کابینت را از جمله کابینت ام دی اف به دست آورید. اما این نکته حائز اهمیت است که قیمت کابینت های ام دی اف نسبت به دیگر مدل های کابینت مقرون به صرفه تر است.

 

در سال 2020 کابینت ام دی اف متری چند؟

کابینت ام دی اف متری چند؟

 

کابینت آشپزخانه نئوپان

تخته خرده چوب که به عنوان نئوپان نیز معروف است، از ترکیبی از بسیاری از مواد زاید مانند تراش های خاکی، برش یا خاک اره و تراشه های چوب ساخته شده می شوند. نئوپان از قیمت مناسبی برخوردار است و برای پروژه های داخلی مانند اتصال لولای در کابینت ها به طرفین کابینت ها بدون قاب کار می کند. همچنین، در نگه داشتن پیچ ها در محل بسیار عالی است.

این ماده به دلیل رطوبت مستعد انبساط و تغییر رنگ است. با رنگ آمیزی قطعه یا پوشاندن آن با سیلر می توان با این مشکل مقابله کرد که به حفظ شکل و ظاهر آن کمک می کند.

برای نگهداری مناسب باید تمام کابینت ها حداقل یک بار در ماه تمیز شوند، تا چربی و آلودگی که روی آنها قرار می گیرد از بین برود و به کابینت ها آسیبی وارد نشود.