18 آبان 1399

به روزترین رنگ کابینت آشپزخانه  2020

رنگ ها یکی از المان های مهم در هنگام انتخاب رنگ کابینت اشپزخانه منازل هستند. هر ساله رنگ جدیدی از کابینت ها وارد بازار می شود و خرید و فروش کابینت ها را دچار تحول می کند. در سال 2020 به دلیل افزایش قیمت چوب و توجه بیشتر مردم به طبیعت استفاده از کابینت چوبی کاهش یافته است. اما کاربرد کابینت رنگ چوبی، کابینت دو رنگ ام دی اف و کابینت های گلاس، کابینت های منحنی در دسته کابینت آشپزخانه مدرن 2020 قرار گرفته و طرفداران خودش را پیدا کرده است.

همچنین استفاده از رنگ سفید و مشکی نیز از رنگ هایی است که هیچ گاه از مد نمی افتد و در هر سالی مد بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. استفاده از این رنگ ها به صورت تک رنگ و یا ترکیبی در سال 2020 سفارش بالایی داشته و در این سال انواع مدل کابینت سفید، مشکی و کابینت دو رنگ سفید مشکی به فروش رسیده است.

جدیدترین رنگ کابینت 2020

کابینت ها دارای پالت رنگی بسیار گسترده ای است و به مرور این پالت رنگی بزرگ تر نیز می شود. به همین دلیل نمی توان رنگی را به عنوان رنگ جدید برای کابینت ها معرفی کرد. رنگ ها تاثیر زیادی بر روی کیفیت کابینت ها داشته به همین دلیل در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت آشپزخانه خود بهتر است که به جای استفاده از رنگ های جدید از رنگ های مناسب با دکوراسیون خود استفاده کنید.

 

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

 

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت در ظاهر کار آسان ولی در باطن کار بسیار سختی می باشد. این موضوع تنها به انتخاب رنگ کابینت ها مربوط نبوده و در تمامی ابزار و وسایل صدق می کند ولی از آن جا که کابینت ها بخش بزرگی از آشپزخانه را اشغال کرده و کمی هزینه بر است نمی توان آن را به صورت مداوم عوض کرد به همین دلیل باید در انتخاب رنگ کابینت ها وسواس زیادی به خرج داد.

یکی از اصول انتخاب رنگ برای کابینت این است که باید رنگ دکوراسیون خانه را نیز مورد توجه قرار بدهند. همچنین برای رنگ کابنیت آشپزخانه باید به ابعاد آشپزخانه نیز توجه کنید. رنگ کابینت اشپزخانه کوچک از مهترین نکاتی است که باید ساکنین این منازل به آن دقت کنند. چرا که نباید از رنگ های تیره استفاده کنند زیرا رنگ های تیره فضا را کوچک تر نشان می دهد. بهترین مدل کابینت برای چنین فضاهایی استفاده از کابینت ام دی اف کرم سفبد و سفید طلایی است.

در صورتی که وقت کافی برای شستشوی کابینت ها را ندارید، بهتر است از رنگ کابینت آشپزخانه روشن استفاده نکنید زیرا کابینت های رنگ روشن آلودگی و کثیفی را به خوبی نشان می دهد. برای مثال یکی از معایب کابینت های گلاس رنگ روشن این است که به سرعت جای دست و لک روی آن باقی میماند و مشخص می شود. پس حتما نحوه تمیز کردن کابینت را نیز در نظر بگیرید.

روانشناسی رنگ ها نیز باید در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت در نظر گرفته شود. به عنوان مثال رنگ های سرد مانند سبز و آبی اشتها را کاهش داده و رنگ های سردی همچون رنگ قرمز و نارنجی باعث تحریک اشتها می شود. این روزا جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه مدرن نصب کابینت های گلاس است و تنوع رنگی آن از مهمترین مزیت کابینت های گلاس است.

 

رنگ کابینت اشپزخانه روشن

 

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت های مدرن اغلب در رنگ های روشن می باشد. این کابینت ها ساده و یکدست بوده و زرق و برق زیادی در آنها مورد استفاده قرار نگرفته است. امروزه رنگ هایی مانند آبی، سفید، طلایی و طوسی از جمله رنگ های مدرن کابینت های مدرن محسوب می شود. رنگ کابینت مدرن انرژی خاصی به آشپزخانه داده و تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد دارد.

کابینت طوسی سفید، کابینت سفید مشکی، کابینت رنگ بژ از جمله پرطرفدارترین کابینت های مدرن بوده و نمای جذابی را به دکوراسیون آشپزخانه شما می دهد. برای این که جذابیت بیشتری به آشپزخانه خود بدهید می توانید چند تکه از دکوراسیون آشپزخانه خود را در رنگ هایی متضاد با رنگ کابینت ها انتخاب کنید تا نمای متفاوتی را در دکوراسیون شما ایجاد کند.

رنگ کابینت آشپزخانه روشن

کابینت رنگ روشن انرژی زیادی را در خانه پخش می کند. این رنگ ها سادگی خاصی داشته و فضای آشپزخانه را روشن تر می کند. همچنین استفاده از رنگ روشن در آشپزخانه فضا را روشن تر و پر نورتر کرده و باعث بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه می شود. ولی در مقابل لکه پذیری سریع و نحوه تمیز کردن کابینت های رنگ روشن یکی از معایب این کابینت ها به شمار می رود. یکی از پرفروش ترین رنگ ها برای کابینت، رنگ کابینت سفید می باشد ولی برای جذابیت این رنگ بهتر است رنگ دومی را نیز استفاده کنید. کاربرد دو رنگ در کابینت ها به نام کابینت دورنگ امروزه رواج زیادی پیدا کرده و جذابیت زیادی را به آشپزخانه می دهد.

 

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

 

مدل کابینت دورنگ

کابینت دو رنگ همان طور که از نام آن پیداست از ترکیب دو رنگ تشکیل شده است. این کابینت برای جذابیت دکوراسیون آشپزخانه بسیار ایده آل می باشد. کابینت های دو رنگ در دو نوع ایجاد سایه روشن و کنتراست بسیار پرطرفدار است. به عنوان مثال استفاده از رنگ های سیاه و سفید کنتراست خیلی خوبی را در فضای اشپزخانه ایجاد کرده است. حتی در صورت دلخواه می توانید از ترکیب چند رنگ با یکدیگر نیز استفاده کرده و برای جذابیت بیشتر رنگ ها را با استفاده از رنگ سفید از یکدیگر جدا کنید.

استفاده از کابینت دو رنگ تاثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت دکوراسیون داشته و آشپزخانه را از یکنواختی خارج می کند. ولی لازم است بدانید که در صورتی که کابینت دو رنگ به صورت غیر اصولی و از رنگ های ناهماهنگ استفاده شود، ممکن است جذابیت آشپزخانه شما را کاهش دهد به همین دلیل باید اصول انتخاب رنگ کابینت ها را بدانید و برای آن وسواس زیادی به خرج دهید.

 

جدیدترین رنگ کابینت اشپزخانه

 

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

رنگ های تیره نور آشپزخانه را کاهش داده و باعث کوچک به نظر رسیدن آن می شود ولی استفاده از رنگ سفید با افزایش نور طبیعی ساختمان، فضا را روشن تر کرده و باعث بزرگ تر شدن آشپزخانه خواهد شد. چنانچه از رنگ سفید خسته شده اید و تمایل به استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه خود را ندارید می توانید از رنگ های روشن ملایم مانند آبی آسمانی و کرم برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید.

علاوه بر رنگ از روش های دیگر نیز می توانید فضای آشپزخانه خود را بزرگ تر نمایید. برای بزرگ تر شدن فضای آشپزخانه استفاده از مدل کابینت بدون دستگیره پیشنهاد می شود. همینطور کابینت با درب های شیشه ای نیز فکر بیننده را مشغول به فضای داخل کابینت کرده و کوچک بودن آشپزخانه کمتر به چشم می آید.

بیشتر بدانید: مزایای کابینت ام دی اف بدون دستگیره در چیست؟

جدیدترین رنگ کابینت هایگلاس

کابینت ها یکی از اصلی ترین اجزای آشپزخانه است که در این میان کابینت های هایگلاس طرفداران بیشتری دارد. این کابینت ها دارای سطحی براق بوده که نور را به خوبی منعکس می کند. رنگ سفید برای کابینت هایگلاس در هر دورانی جدید بوده و هیچ گاه قدیمی نمی شود. این رنگ با انعکاس نور آشپزخانه شما را پرنور خواهد کرد. همچنین سفید به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب شده و جذابیت ویژه ای را به آشپزخانه شما منتقل می کند.

امروزه استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه رایج شده به همین دلیل کابینت های هایگلاس آبی، قرمز، لیمویی، سبز و … بسیار پرطرفدار می باشد. رنگ کابینت های هایگلاس براق بوده و انعکاس اجسام دیگر در آن را می توانید بر روی بدنه کابینت ها مشاهده کنید.

جدیدترین رنگ کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف از دو نوع مات و براق تشکیل شده است. این کابینت ها از ام دی اف خام ساخته شده که بر روی آن روکش های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت ام دی اف خاکستری یکی از جدیدترین رنگ کابینت ام دی اف بوده که به دلیل خنثی بودن با انواع دکوراسیون ها ترکیب می شود. کابینت ام دی اف سفید طلایی یکی از انواع کابینت ام دی اف نیز یکی از رنگ هایی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد و برای جذاب تر کردن این نوع کابینت ها از رنگ های ترکیبی در این آن استفاده می شود تا رنگ سفید جلوه بهتری داشته باشد.

 

کابینت ام دی اف سفید

 

جدیدترین رنگ کابینت 2020 از نظر مشتری

رنگ ها یکی از المان هایی است که به سلیقه هر فرد بستگی داشته و هر مشتری نظر مخصوص به خود را دارد. ولی مدل کابینت سفید از جمله رنگ هایی است که در هر زمانی شیک بوده و خانم های زیادی طرفدار آن هستند. امروزه در اکثر خانه ها کابینت ها یا به رنگ سفید بوده و یا ردی از سفید در آن دیده می شود. رنگ هایی همچون کرم و قهوه ای نیز نظر اغلب مشتریان را به خود جذب کرده و فروش بالایی دارد.

بهترین رنگ کابینت دکوراسیون آشپزخانه 2020

بهترین رنگ کابینت دکوراسیون آشپزخانه رنگی است که با سایر دکوراسیون خانه هماهنگی داشته باشد. رنگ ها هر کدام به نوبه خود بهترین هستند و جذابیت خاص خود را دارند. ترکیب دو رنگ سفید و طلایی در کابینت ها یکی از جذاب ترین و بهترین رنگ کابینت به شمار می رود. بهترین رنگ از نظر هر شخص رنگ خاصی است و هر فردی به رنگ خاصی علاقه مند است. رنگ های خنثی مانند رنگ مشکی و سفید و طوسی یکی از رنگ های بسیار طرفدار است که می توان آن را به راحتی با تمامی دکوراسیون ها هماهنگ کرد.