02 آذر 1399

رنگ کابینت در هر کابینت سازی ای کاتالوگ رنگی داشته تا شما به راحتی بتوانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در هنگام انتخاب رنگ کابینت باید عوامل زیادی را مورد توجه قرار داد. برای رعایت نکات اصول انتخاب رنگ تنها کافی است که هماهانگی بین رنگ دکواسیون منزل و اجزای دیگر اشپزخانه را در نظر بگیرید. برای هماهنگی و ست کردن رنگ کابینت با لوازم دیگر میتوانید از انواع کابینت دورنگ استفاده کنید. در این مقاله اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه را بررسی می کنیم.

اصول انتخاب رنگ کابینت چگونه است؟

اپن های باز دید کاملی از بیرون دارند به همین دلیل باید رنگی مناسب با دکوراسیون پذیرایی استفاده شود تا جلوه زیبایی داشته باشد. همچنین رنگ های روشن کثیفی و آلودگی را به خوبی نشان می دهد به همین دلیل باید به صورت مداوم شسته شود. ولی در صورتی که وقت کافی برای شستن روزانه کابینت ها ندارید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید.

تاثیر متراژ آشپزخانه بر رنگ کابینت آ شپزخانه

از جمله دیگر ملاک هایی که در هنگام انتخاب رنگ آشپزخانه باید به آن توجه شود، متراژ آشپزخانه می باشد. کابینت رنگ روشن فضای آشپزخانه شما را بزرگ تر و دلبازتر کرده و کابینت های تیره فضای آشپزخانه را کوچک تر نشان می دهد.

رنگ دکوراسیون آشپزخانه

برای این که کابینت ها جلوه بیشتری داشته باشد و زیباتر شود، باید به رنگ دیوارها و کفپوش آشپزخانه نیز توجه کنید. برای این که کابینت ها با هر رنگ دیواری هماهنگ باشد می توانید از رنگ های خنثی برای کابینت ها استفاده نمایید.

طرح و مدل کابینت

از دیگر عواملی که در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت ها باید به آن توجه شود، سبک دکوراسیون آشپزخانه می باشد که بر روی رنگ آن تاثیر می گذارد.

رنگ کابینت

کابینت چه رنگی قشنگه؟

در صورتی که شما نیز از آن دسته افرادی هستید که مدام سوال می کنند که کابینت چه رنگی قشنگه؟ باید به شما بگوییم که انتخاب رنگ سلیقه ای بوده و ملاک های زیادی برای انتخاب رنگ وجود دارد. رنگ کابینت ها هر کدام به نوع خود قشنگ و زیبا هستند ولی چیزی که در این میان جلوه بیشتری به کابینت ها می دهد، هماهنگی و رعایت اصول انتخاب رنگ کابینت با رنگ سایر عناصر موجود در آشپزخانه می باشد. رنگ کابینت ها باید با رنگ دیوار، کفپوش و سقف آشپزخانه هماهنگ بوده و تا حد امکان تضاد زیادی با رنگ دکوراسیون پذیرایی نداشته باشد تا جلوه جذاب تری را به نمای آشپزخانه بدهد. انتخاب رنگ کابینت یک هنر محسوب می شود و برای انتخاب آن باید با علم روانشناسی رنگ ها نیز آشنایی داشته باشید.

توجه داشته باشید که همواره برای این که بخواهید بهترین رنگ کابینت آشپزخانه را در اختیار داشته باشید می بایست نکات مربوط به آن را رعایت نمایید به این خاطر پیشنهاد می کنیم به قسمت های مربوطه

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

این که چه رنگی را برای آشپزخانه انتخاب کنیم که علاوه بر این که با سلیقه ما هماهنگ باشد، نزدیک به رنگ کابینت سال 2020 بوده و همچنین از مد نیفته و باعث دلزدگی پس از مدتی استفاده نشود، همواره از دغدغه های افراد به شمار می رود. همان طور که می دانید رنگ 2020 آبی کلاسیک است که بسیار جذاب و چشم نواز می باشد ولی نحوه استفاده از این رنگ در کابینت ها بسیار حائز اهمیت است. در کابینت های مدرن از رنگ های ساده و نه چندان شارپ استفاده می شود. رنگ کابینت مدرن اغلب در رنگ های روشن موجود بوده و نمایی ساده ولی فوق العاده جذاب را برای آشپزخانه شما به ارمغان خواهد آورد.

به روزترین رنگ کابینت

رنگ کابینت چوبی

کابینت های چوبی با نزدیکی به طبیعت، روح تازه ای به خانه می دهد و باعث ایجاد حس صمیمیت در آشپزخانه می شود. کابینت چوبی خود دارای رنگی طبیعی و بسیار جذاب است ولی در صورتی که رنگ خاصی مد نظر دارید، می توانید به راحتی کابینت ها را به هر رنگی که می خواهید رنگ آمیزی کنید. کابینت چوبی دارای رگه هایی بر روی خود بوده و در صورتی که به گونه ای رنگ آمیزی شود که این رگه ها از بین نرود، پس از رنگ آمیزی جلوه جذاب تری دارد. برخی از رنگ ها به گونه ای هستند که با رنگ آمیزی جلوه چوب بیشتر خود را نشان می دهد.

رنگ کابینت طوسی

طوسی رنگی خنثی بوده و با هر نوع دکوراسیونی سازگاری دارد. این رنگ در تناژهای مختلفی وجود داشته و شما برای افزایش جذابیت کابینت ها می توانید از دو نوع تناژ مختلف استفاده کنید. رنگ کابینت طوسی دکوری است که هر جا مورد استفاده قرار می گیرد نشان از مدرن بودن آشپزخانه می باشد. درست است که کابینت طوسی با هر رنگی هماهنگی دارد ولی در صورتی که به صورت اصولی استفاده شود، جلوه بیشتری خواهد داشت.

مدل کابینت طوسی با رنگ دیگری می تواند ترکیب شود و جلوه ای جذاب را ایجاد کند. به عنوان مثال ترکیب رنگ طوسی با رنگ سفید می تواند بی نظیرترین دکوراسیون را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین از دستگیره های با رنگ متضاد نیز می توانید برای کابینت های طوسی استفاده کنید و هر چه طول دستگیره ها بیشتر باشد، سبک کابینت مدرن تر می شود.

رنگ کابینت ام دی اف

خیلی از افراد در انتخاب رنگ کابینت mdf سهل انگاری کرده و انتخاب رنگ را کاری ساده می پندارند. در صورتی که انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه اهمیت فوق العاده بالایی دارد. ناهماهنگی رنگ کابینت ها با دکوراسیون آشپزخانه زیبایی کابینت را کاهش داده و نمای جالبی نخواهد داشت.

رنگ کابینت سفید و قهوه ای

کابینت ام دی اف سفید

ام دی اف سفید طرفداران بسیاری دارد و برای انواع سبک های دکوراسیون مناسب است. این رنگ درخشان بوده و خانه را روشن تر و دلبازتر می کند. در صورتی که تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید برای شما سخت است کابینت ام دی اف سفید مات را سفارش دهید تا لکه پذیری کمتری داشته باشد.

کابینت ام دی اف کرم و قهوه ای

رنگ های کرم و قهوه ای برای هر نوع آشپزخانه ای مناسب می باشد. حتی می توانید رنگ قهوه ای و کرم را به صورت ترکیبی استفاده کرده تا فضای آشپزخانه شما در عین دلبازتر شدن، پرنورتر نیز شود. کابینت ام دی اف کرم قهوه ای راحت تر شسته شده و لکه ها را کمتر نشان می دهد.

کابینت ام دی اف خاکستری

رنگ خاکستری رنگی خنثی بوده و برای تمامی آشپزخانه ها به کار برده می شود. این رنگ را می توانید به صورت ترکیبی و یا سایه روشن نیز استفاده کنید تا نمای متفاوتی را به آشپزخانه ببخشد. این رنگ با دیوار و سایر آشپزخانه ست خواهد شد.

رنگ کابینت طوسی

رنگ کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس از ام دی اف خام تشکیل شده که بر روی آن روکش های رنگی هایگلاس پرس می شود. سطح کابینت هایگلاس بوده و نور را منعکس می کند و شما می توانید چیدمان جذابی را با استفاده از این خاصیت کابینت های هایگلاس به وجود بیاورید. هنگامی که صحبت از رنگ کابینت ها می شود باید بدانید که رنگ های آن به صورت اتفاقی و یا سلیقه ای انتخاب نخواهد شد بلکه تمامی جوانب در هنگام انتخاب رنگ در نظر گرفته می شود.

کابینت هایگلاس سفید محبوبیت بیشتری داشته و به دلیل انعکاس نور، آشپزخانه را دلباز خواهد کرد. همچنین برای نزدیکی به طبیعت استفاده از کابینت های طرح چوب محبوبیت بسیار زیادی دارد و بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. رنگ های زیتونی، کرم، شیری، استخوانی و آبی آسمانی از جمله رنگ های رایج کابینت های هایگلاس می باشد.

در این مقاله اصول انتخاب رنگ کابینت را با هم بررسی کردیم. شما می توانید می توانید جهت  کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی مجموعه تماس حاصل فرمایید.توجه داشته باشید برای این که جدید ترین کابینت آشپزخانه در سال 2021 آشنا شوید می توانید از قسمت های مربوطه بازدید نمایید.