03 تیر 1399

کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه و کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟ انتخاب رنگ به اندازه کافی سخت است ، اما انتخاب دو رنگ مکمل با یکدیگر سخت تر است .

موقع تغییر رنگ یا انتخاب کابینت باید به این نکات توجه داشته باشیم ، که آیا چیز مرسومی است؟ آیا رنگی که انتخاب کردیم می توانیم آن را خنثی نگه داریم؟ و گزینه های زیادی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشیم .

به این دلیل که یکی از تغییرات چشمگیری که می توان برای آشپزخانه ایجاد کرد تغییر رنگ کابینت ها است . در سال های گذشته از کابینت های افرا و بلوط خیلی استفاده می شد و بسیار محبوب بود ، اما کابینت های نقاشی شده به سرعت روی کار آمدند و تبدیل به یک امر عادی شد.

 

در زیر به چند نمونه از رنگ هایی که بیشترین استفاده را داشته اند می پردازیم :

     1- کابینت سفید :

رنگ سفید هنوز هم محبوب ترین رنگ است که حداقل برای 5 سال یا بیشتر می توان از این رنگ استفاده کرد . یکی از دلایل محبوبیت رنگ سفید برای کابینت ها این است که باعث می شود به راحتی رنگ های دیگر را با آن ست کرد ( برای دیوار و پیشخوان ) .

همچنین اگر آشپزخانه کوچکی دارید رنگ سفید باعث بزرگتر به نظر رسیدن آن می شود .

 

کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟

کابینت آشپزخانه

 

 

     2- کابینت خاکستری :

خاکستری محبوب ترین رنگ برای دیوار است ، اما آیا بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه هم می باشد؟ این قطعاً یک انتخاب محبوب است. اما نه به اندازه رنگ سفید! مانند هر رنگ دیگر به ست شدن با رنگ دیگری نیاز دارد ، یا بقیه تزیینات شما و همچنین کف و پیشخوان . خاکستری تیره و روشن هر دو برای کابینت ها محبوب هستند. خاکستری تیره فقط در بخشی از کابینت ها یا فقط کابینت های قسمت پایین آن رنگ می تواند به خصوص تیز باشد.

 

کابینت خاکستری

کابینت آشپزخانه

 

     3- کابینت آبی :

اگر قبلا رنگ خاکستری و سفید را امتحان کردید و حالا می خواهید رنگ متفاوتی را تجربه کنید ، گزینه عالی برای کابینت ها آبی تیره است. به جای رنگ کردن همه آنها می توانید فقط در بعضی از کابینت ها استفاده کنید . قطعاً این رنگ مورد رضایت همه نیست ، اما در حال حاضر این یک گزینه نسبتاً محبوب است.

 

کابینت آبی

کابینت آشپزخانه

 

     4- کابینت سبز :

یکی دیگر از گزینه های مناسب برای رنگ کابینت سایه ای از رنگ سبز است . رنگ سبز را بیشتر در خانه های خاص استفاده می کنند و خیلی مرسوم نیست . این رنگ می تواند در خانه هایی با تن گرم بیشتر استفاده شود ، مانند سایه های بژ  یا خاکستری کار شود . همچنین با ترکیب رنگ سفید بسیار زیباتر و چشم نواز تر نیز می شود.

 

کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟

کابینت آشپزخانه

 

     5- کابینت سیاه :

ما امسال به خصوص در آشپزخانه ها خیلی رنگ سیاه خواهیم دید . کابینت های مشکی و کلاسیک ، کاملاً کلاسیک ، از قفسه های چوبی گرم تا لکه های سفید ، همه زیبا و خاص هستند همینطور ترکیب رنگ کابینت های سیاه و سفید .

 

کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟

کابینت آشپزخانه

 

     6- خاکستری تیره و سفید :

این موضوع مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ کابینت ، ببینید چقدر نور طبیعی در فضای آشپزخانه شما ایجاد می شود. سفید و خاکستری تیره ، رنگهای مورد علاقه خیلی ها برای استفاده در آشپزخانه است . ما اخیراً از رنگ سفید در کابینت های بالایی واز رنگ خاکستری تیره در کابینت های پایین داخل یک پروژه آشپزخانه استفاده کرده ایم و خیلی خوب نتیجه گرفته است.

رنگ خاکستری تیره باعث ایجاد طرح شد ، در حالی که رنگ سفید روی کابینت ها و دیوار آشپزخانه به فضا احساس سبکی و روشنایی می داد . برای هردو ( رنگ سفید و خاکستری تیره) ، ما از رنگ مات استفاده کردیم . هردو این رنگ ها با لوازم استیل یک آشپزخانه بسیار زیبا و چشم نواز است .

 

کابینت آشپزخانه خوب کدام رنگ است؟

کابینت آشپزخانه

 

امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما بوده باشد ، شما عزیزان می توانید برای راهنمایی در مورد نوع و رنگ کابینت های خود با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند

همچنین بخوانید:

کابینت ام دی اف

کابینت هایگلاس