02 تیر 1400

کمد دیواری از جمله اجزای مهم در اتاق محسوب می شود. وجود کمد دیواری در اتاق ها موجب جای‌‌گیری بهتر وسایل و تمیزی اتاق می گردد. از همین جهت برخورداری اتاق ها از کمد دیواری یکی از محاسن آن محسوب می شود. امروزه کمد دیواری اتاق خواب در انواع مختلفی با بازار عرضه شده است. 

از همین جهت مشتریان هنگام انتخاب این محصول با تنوع بالایی مواجه خواهند بود. از طرفی هنگام خرید کمد دیواری اتاق خواب باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در این مقاله به بررسی جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب و اتاق کودک می پردازیم. 

خصوصیات کمد دیواری اتاق خواب

هنگام خرید، بررسی و ساخت کمد دیواری برای اتاق خواب باید دقت زیادی به خرج دهید. یکی از معایب کمد دیواری های اتاق خواب، “بزرگ بودن” آن ها است. بزرگی کمد دیواری امور مربوط به تعمیر یا تعویض آن را با مشکلاتی مواجه می کند. 

از همین جهت باید هنگام خرید کمد دیواری حساسیت بالایی به خرج دهید. در طراحی یا انتخاب انواع مدل های کمد دیواری باید گزینه های متعددی را مدنظر داشته باشید. در ابتدا باید کاربرد و سبک آن را در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی برخی از خصوصیات یک کمد دیواری مناسب برای اتاق خواب می پردازیم. 

خصوصیات کمد دیواری اتاق خواب 

کیفیت 

از گذشته تاکنون استفاده از چوب جهت ساخت کمد دیواری کاربرد فراوانی داشته است. هم اکنون باتوجه به فراگیری استفاده ام دی اف، کمدهای دیواری نیز اغلب از این جنس ساخته می شوند. در کنار این موارد، جنس های متفاوتی جهت روکش کمدها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. توجه به جنس کمد دیواری و کیفیت آن خیال شما را برای مدت طولانی آسوده خواهد کرد. از همین جهت بابت خرابی یا تعویض آن نگرانی نخواهید داشت. 

انواع کمد دیواری 

انتخاب مدل استفاده شده برای کمد دیواری نقش مهمی در کارایی آن خواهد داشت. کمد دیواری ها اغلب در مدل های ریلی، کشویی و کلاسیک تهیه می شوند. با توجه به نیاز خود از کمد دیواری، باید مناسب ترین آن را برای اتاق خواب های خود انتخاب کنید. درصورت عدم توجه به این مساله، باز و بسته کردن درب کمدها به سختی انجام شده و فضای بسیاری را اشغال می کند. 

فضای خالی کمد 

از دیگر ویژگی های مهم هنگام انتخاب کمد دیواری، میزای فضای خالی کمد است. از همین جهت پیش از انتخاب کمد دیواری باید فضای موردنیاز و کاربرد آن را در نظر داشته باشید. توجه به عمق و ارتفاع و نسبت مستقیم آن با فضا و مساحت اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده بهینه از فضا و تقسیم بندی مناسب کمد، موجب جلوگیری از پرت رفتن فضای خالی می شود. فضای خالی در اتاق خواب کمک بسیاری به کارایی کمد دیواری می کند.

انواع کمد دیواری 

دستگیره ها 

در انتخاب کمد دیواری اتاق خواب توجه به دستگیره ها نیز نقش مهمی خواهند داشت. دستگیره ها با توجه به حجم کوچک خود نقش بزرگی در رضایت مشتری از کمد را ایفا می کنند. درصورت عدم برخورداری دستگیره از استحکام کافی، نارضایتی مشتری را به دنبال خواهد داشت. 

امکانات مازاد 

برخی افراد از کمد دیواری تنها از محلی برای نگهداری لوازم خود استفاده می کنند. اما برخورداری از امکانات مازاد، کمد دیواری با سبک مدرن به شما تحویل داده و استفاده از آن لذت بخش می شود. برای مثال استفاده از سیستم روشنایی جهت مشاهده بهتر لوازم داخل کمد بسیار موثر خواهد بود. به علاوه هنگام پوشیدن لباس ها نیز کمک خواهد کرد. 

جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب

همانطور که اشاره شد امروزه کمد دیواری ها با تنوع بالایی به بازار عرضه شده اند. انتخاب هریک از این مدل ها کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. انتخاب جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب کودک نیز مانند سایر اتاق خواب ها است. در ادامه برخی از جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد. 

جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب 

کمد دیواری ریلی 

کمد دیواری ریلی یکی از مدل های محبوب سال های اخیر در بازار شناخته می شود. درب این کمد در چهارچوب خود کمد جابه‌جا می گردد. از همین جهت نیازی به فضای خالی در جلوی کمد نخواهید داشت. البته فضای مورد نیاز به به دیوار منتقل شده و برای دیوارهایی با عرض کم مناسب نخواهد بود. هنگام انتخاب کمد دیواری توجه به جنس یراق آلات از اهمیت بالایی برخوردار است. 

برخی افراد به دلیل صرف هزینه پایین، از یراق آلاتی با تحمل وزن زیر 40 کیلو استفاده می کنند. این ریل ها فشار بالایی را در باز و بسته شدن درب متحمل شده و نارضایتی بسیاری را به دنبال دارد. به منظور استفاده بهینه از کمدهای ریلی، باید از ریل های 80 کیلویی یا بالاتر بهره ببرید. استحکام و قدرت بالای این ریل ها موجب باز و بسته شدن بهتر درب ها می گردد. 

کمد دیواری کلاسیک 

کمد دیواری سبک کلاسیک جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب و اتاق کودک محسوب می شود. این کمد دیواری ها از گذشته تاکنون تولید و به بازار عرضه شده اند. اغلب این کمد دیواری ها ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه دارند. از همین جهت یک ضلع کامل دیوار را می پوشانند. 

کاربرد اصلی این کمد برای آویزان کردن لباس ها، نگهداری رخت خواب یا انبار کردن وسایل با اندازه بزرگ است. اشغال فضای زیاد توسط این کمد، از جمله معایب آن محسوب می شود. برای مثال درب کمد با عرض 60 سانت، به 60 سانت دیگر فضا جهت باز شدن درب نیازمند است. همین موضوع استفاده از کمدهای کلاسیک را برای منازل کوچک با مشکلاتی مواجه می کند. 

کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کشویی 

جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب کودک یا سایر اتاق ها، کمد دیواری کشویی نیز است. امکان استفاده از این کمد دیواری به تنهایی کمتر وجود دارد. این کمد دیواری معمولا ابعاد کوچک تری داشته و از کنار هم قرارگرفتن چند عدد کمد در کنار یکدیگر تشکیل می شود. این کمد جهت تقسیم بندی بهینه فضا و استفاده بهینه از آن ساخته می شود.  

جمع بندی نهایی

کمد دیواری اتاق خواب و انتخاب درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه تنوع بالایی از انواع کمد ها به بازار عرضه شده است. اغلب افراد به دنبال جدیدترین طرح کمد دیواری برای اتاق خواب خود و کودک هستند. با مطالعه این مقاله با جدیدترین انواع کمد دیواری آشنا خواهید شد. گروه جوزی کابینت ارائه دهنده متریال به روز و طراح انواع مدل های کمد است. مشاوران ما در این گروه مشاوره شما خواهند بود.