21 اردیبهشت 1400

کابینت یکی از ملزومات اصلی هر آشپزخانه است و علاوه بر این موضوع مهمترین رکن در برقراری زیبایی و دکوراسیون خانه نیز محسوب میشود. کابینت‌های هایگلس به دلیل کیفیت بالا و زیبایی بصری از محبوبیت بالایی نسبت به کابینت‌های ام دی اف و فلزی برخوردار هستند و بسیاری ترجیح می‌دهند که از این نوع استفاده کنند. محصولات هایگلس به شکل تولید داخل و وارداتی در بازار وجود دارند و باید گفت که این نمونه کابینت‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات دارند. با ما همراه باشید تا همه موارد مرتبط با کابینت هایگلس در تهران را مورد بررسی قرار دهیم.

کابینت زیبایی آشپزخانه

 

کابینت هایگلس چیست و چطور ساخته میشود؟

کابینت هایگلس نمونه‌ای مدرن از کابینت ام دی اف است که قسمت داخلی و مغزی آن با استفاده از چوب ام دی اف ساخته شده و سطح آن از ورق هایگلس پوشانده شده است. ورق‌های هایگلس با استفاده از نوعی پلاستیک به نام پلکسی‌گلاس ساخته و روکش می‌شوند. پس تفاوت اصلی کابینت‌های ام دی اف و هایگلس در پوششی است که چوب و مغزی ام دی اف را روکش می‌کند. به دلیل قرار گرفتن این نوع از پوشش بر روی چوب باعث می‌شود تا کابینت‌های هایگلس براق شوند و نور را از سطح خود ساطع کنند.

برای همه کسانی که در حال ساخت یا بازسازی خانه و آشپزخانه خود هستند این سوال مطرح می‌شود که از چه نوع کابینتی استفاده کنند و آیا کابینت هایگلس خوب است یا بد؟ در ادامه باز هم همراه با ما باشید تا مزایای استفاده از کابینت هایگلس را بررسی کنیم.

کابینت‌های هایگلس وزن بسیار پایینی دارند و در عین حال بسیار مقاوم و مستحکم هستند و می‌توان آنها را به راحتی همراه با سایر متریال آشپزخانه مانند شیشه به کار برد و ترکیب کرد.

همانطور که گفته شد این دسته از کابینت‌ها ظاهر بصری ویژه‌ای دارند که موجب زیباتر شدن محیط آشپزخانه و دکوراسیون منزل می‌شوند و علاوه بر این به دلیل براق بودن یک منبع نوری برای روشنایی آشپزخانه محسوب می‌گردند.

معمولا جنس روکش این کابینت‌ها به آسانی همراه با یک اسپری آب یا دستمال مرطوب تمیز می‌شود و باید گفت که این موضوع یک مزیت جدی و یک عامل مهم برای خانم‌های خانه‌دار است.

در مورد مزیت استفاده از کابینت‌های هایگلس باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل وجود استحکام معمولا طول عمر این محصولات زیاد است و مدت طولانی دوام می‌آورند.

معایب کابینت هایگلس

سطح براق این کابینت‌ها علاوه بر این که یک مزیت برای روشنایی و زیبایی منزل است، می‌تواند معایبی را هم به همراه داشته باشد. به عنوان مثال باقی ماندن جای اثر انگشت و خط و خش بر روی آنها یکی از معایب براق بودن است. همچنین باید اشاره کرد که امکان کلاهبرداری در استفاده از ورق هایگلس نیز وجود دارد و هنگام تهیه حتما باید از کیفیت محصول مطلع شد و از مراکز معتبر تهیه کرد.

مزایای استفاده از کابینت هایگلس

 

 

قیمت کابینت هایگلس در تهران

قیمت کابینت‌های هایگلس معمولا به عوامل ثابت و متغیر آن بستگی دارد و هزینه نهایی آن را می‌توان به یکی از این دسته‌ها از عوامل نسبت داد. هزینه‌های مرتبط با مواد اولیه مانند قیمت ورقه‌های هایگلس و قیمت چوب ام دی اف اصلی‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمتی هستند. دیگر هزینه‌های آن مرتبط با طراحی، نحوه اجرا، کیفیت متریال به کار برده شده در این کابینت‌ها می‌شوند.

همانطور که گفتیم نمونه‌های این کابینت‌ها به شکل وارداتی و یا تولید داخلی در کشور وجود دارد که نمونه‌های ایرانی معمولا قیمت پایین‌تری دارند. برای تعیین دقیق قیمت و هزینه نهایی ساخت این کابینت‌ها باید اندازه‌گیری‌های دقیق توسط طراحان و کارشناسان انجام شود اما به طور تقریبی می‌توان گفت که در حال حاضر برای ساخت کابینت هایگلس در تهران باید حداقل دو میلیون و پانصد هزار تومان برای نمونه‌های ایرانی در هر متر و حداقل دو میلیون و هفتصد هزار تومان برای نمونه‌های خارجی در هر متر هزینه کرد.

قیمت ساخت این دسته از محصولات در شهرهای دیگر می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد به عنوان مثال قیمت کابینت هایگلس در کرج و استان البرز هزینه به مراتب پایین‌تری از پایتخت دارد و این اختلاف قیمتی را می‌توان به هزینه پایین‌تر طراحی کابینت هایگلس در کرج نسبت داد

 

کابینت‌های هایگلس از کشورهای اروپایی، چین و ترکیه وارد کشور می‌شوند. بهترین نمونه‌های این نوع از کابینت‌ها محصولات تولیدی آلمان، اتریش و ایتالیا هستند که معمولا قیمت‌های بالاتری دارند و البته نمونه‌های ترکیه‌ای هم از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و در بازارهای ایران بسیار پرطرفدار هستند.

کابینت هایگلس ترک علاوه بر ظاهر زیبا، دارای کیفیت ساخت مناسبی است و با داشتن این امتیازات، هزینه نسبتا پایین‌تری در برابر نمونه‌های اروپایی دارد و همواره براساس عوامل فوق یکی از نمونه محصولات محبوب و پرطرفدار در بازارهای ایران محسوب می‌شود.

انواع کابینت‌های هایگلس وارداتی

 

 

رنگ‌بندی در کابینت‌های هایگلس

کابینت‌های هایگلس در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند. رنگ‌های سفید به دلیل تطابق زیاد با محیط و لوازم آشپزخانه معمولا یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضا ترین‌ها در میان طراحان ایرانی هستند، اما به دلیل نمایان بودن خط و خش و لکه بر روی این رنگ، معمولا برخی ترجیح می‌دهند که از طرح‌های دیگر استفاده کنند و رنگهای مشکی، سبز، قرمز و ترکیب رنگ مشکی و سفید از طرح‌های پر کاربرد دیگر در میان ایرانیان و طراحان دکوراسیون است.

تعیین میزان کیفیت کابینت هایگلس

یکی از روش‌های تعیین میزان کیفیت کابینت هایگلس براساس میزان نور منعکس یا ساطع شده از سطح آن است. به این ترتیب هرچه نور ساطع شده از سطوح مربوط به این کابینت کمتر باشد می‌توان نتیجه‌گیری کرد که کیفیت ساخت آن به مراتب بالاتر است و هر چه میزان این نور بیشتر باشد کیفیت ساخت پایین‌تر می‌آید. پس میزان نور تابیده و یا ساطع شده با کیفیت این محصول یک رابطه معکوس دارد

کیفیت کابینت هایگلس

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله به‌طور اختصاصی در مورد کابینت هایگلس صحبت کردیم و عوامل تعیین‌کننده قیمت و ساخت آن را مورد بررسی قرار دادیم. در انتها باید مجدد گفت که متاسفانه امکان کلاهبرداری و سوء استفاده در تولید ورقه‌های هایگلس وجود دارد و در هنگام ساخت و تهیه این نوع از کابینت‌ها حتما باید از افراد متخصص مشاوره گرفت و مراکز تهیه معتبر را مد نظر قرار داد.