13 مهر 1399

مطب دندانپزشکی یکی از مکانهایی است که که برای زیبایی و طبقه بن3دی وسایل نیاز به کابینت بندی دارد. استفاده از کابینت در مطب دندان پزشکی یک امر ضروری است و انتخاب کابینت مناسب به بهداشت محیط کمک میکند. کابینت کلینیک دندانپزشکی باید ضدآب بوده تا از ایجاد هرگونه قارچ یا باکتری در محیط جلوگیری شود. در ادامه انواع کابینت مناسب برای مطب دندانپزشکی را معرفی خواهیم کرد.

چه مدل کابینتی برای دندانپزشکی مناسب است؟

کابینت مناسب برای کلینیک دندانپزشکی

برای کابینت دندانپزشکی معمولا از رنگ سفید یا ترکیبی از رنگ سفید و سایر رنگها استفاده میشود. رنگ های ملایم از جمله آبی کم رنگ و سبز نیز باعث ایجاد آرامش و کاهش استرس در مریض میشود. رنگ سفید نشانه پاکیزگی است و هرگونه آلودگی را سریعا نشان میدهد و شما میتوانید سریعا آن را مشاهده نموده و به سرعت تمیز نمایید. این ویژگی کمک میکند تا همیشه کابینت های مطب دندانپزشکی تمیز و سالم بماند و از اجتماع میکروب ها جلوگیری شود.

بهترین مدل کابینت برای دندانپزشکی

کابینت های چوبی برای دندانپزشکی

استفاده از کابینت چوبی در مطب دندانپزشکی حس طبیعی بودن را به مراجعه کنندگان القا میکند و یک فضای شیک را برای شما به ارمغان می آورد. یکی از موارد مهمی که برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی باید به آن توجه کرد استریل بودن فضا است. اگر قصد استفاده از چوب را دارید حتما با انواع کابینت چوبی و خاصیت های آن آشنایی پیدا کنید.

بهترین دکوراسیون مطب دندانپزشکی

کابینت MDF برای مطب دندانپزشکی

کابینت ام دی اف یکی از محبوب ترین جنس کابینت برای مطب دندانپزشکی است که بسیاری از پزشکان برای دکوراسیون مطب خود از آن بهره میبرند. کابینت MDF در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد پس از این جهت میتواند مناسب مطب دندانپزشکی باشد.

یکی دیگر از عواملی که باعث محبوبیت کابینت ام دی اف مطب دندانپزشکی شده تنوع در طرح و رنگ آن است که به راحتی میتوان مطابق با دکوراسیون داخلی مطب از این کابینت استفاده کرد. کابینت MDF رنگی یک گزینه مناسب جهت دکواسیون مطب دندانپزشکی کودکان است.

کابینت دندانپزشکی های گلاس

یکی دیگر از کابینت های مورد استفاده در مطب دندانپزشکی، کابینت هایگلاس است. کابینت های گلاس همان کابینت MDF است که با روکش براق و ضد آب پوشیده شده است. از بارزترین خصوصیات کابینت هایگلاس درخشندگی و زیبایی این کابینت است و به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ قابل اجرا در تمامی دکوراسیون های است. یکی از مزیت های استفاده از کابینت هایگلاس در مطب دندانپزشکی سهولت در نظافت آن است.

مدل کابینت فلزی دندانپزشکی

کابینت فلزی برای مطب دندانپزشکی

امروزه از کابینت فلزی برای مطب دندانپزشکی به ندرت استفاده میشود این نوع کابینت در مواجهه با رطوبت دچار زنگ زدگی میشود و همچنین رنگ آن بعد از مدتی آسیب میبیند و نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد. اما برای کاهش هزینه های خود میتوانید بدنه کابینت دندانپزشکی را از جنس فلز انتخاب نمایید.

کابینت ممبران برای کلینیک دندانپزشکی

اگر قصد ایجاد دکوراسیون کلاسیک در مطب دندانپزشکی خود دارید استفاده از کابینت ممبران را به شما پیشنهاد میکنیم. کابینت ممبران یکی از زیباترین کابینت های موجود است. یکی از دلایلی که باعث میشود تا کابینت ممبران مناسب برای کابینت دندانپزشکی باعث مقاومت آن در برابر رطوبت است.

کابینت هایگلاس برای مطب دندانپزشکی

کابینت پلی گلاس

کابینت پی گلاس با جدیدترین تکنولوژی ساخته شده که خاصیت ضد باکتریای دارد و در برابر خط و خش مقاوم است. کابینت پلی گلاس دارای ضخامت بیشتر نسبت به سایر کابینت ها است که باعث دوام بیشتر آن میشود. این کابینت یکی از مناسبترین جنس کابینت برای مطب دندانپزشکی است. کابینت پلی گلاس دارای تنوع زیاد در طرح و رنگ است.

شما میتوانید با توجه به میزان بودجه و انتظارات خود از کابینت مطب دندانپزشکی یکی از انواع کابینت های ذکر شده را انتخاب کرده و جهت اجرای آن با گروه طراحان کابینت جوزی تماس حاص نمایید.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به دکوراسیون حرفه ایی برای ساختن دندانپزشکی جذاب در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای انجام مشاوره برای کابینت های دندانپزشکی و بهترین مدل کابینت آشپزخانه می توانید با کابینت جوزی ارتباط برقرار نمایید.