22 اردیبهشت 1400

کابینت یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه در هر منزلی محسوب می شود. انتخاب کابینتی مناسب با فضای آشپزخانه نقش موثری بر جذاب و تمیز به نظر رسیدن آن خواهد داشت. امروزه تنوع بسیاری از انواع مدل های کابینت به بازار عرضه شده است. 

اغلب افراد به دلیل تنوع بالای کابینت ها در بازار دچار سردرگمی می شوند. به همین دلیل به منظور انتخاب کابینتی مناسب با فضای آشپزخانه، باید از طریق مراکز معتبر اقدام کنید. کابینت انزو و هایگلاس یکی از مدل های پرفروش طی سال های اخیر است. در ادامه به مقایسه این دو کابینت می پردازیم. 

کابینت انزو

کابینت انزو چیست؟ 

کابینت انزو محصولی ایتالیایی بوده و در واقع انزو الهامی از نام این شرکت است. این کابینت در دسته بندی کابینت های “نئوکلاسیک” قرار دارد. از همین جهت آن را تلفیقی از کابینت ممبران و های گلاس نیز می دانند. کابینت انزو در ضخامت 25 میلی متر تولید شده که مقدار آن بیش از کابینت های امروزی است. 

این کابینت طرفداران بسیاری را طی سال های اخیر به خود جذب کرده است. برخی از کارخانه های موجود در ایران قابلیت تولید این کابینت را ندارند. زیرا پروسه تولید آن نیازمند ماشین آلات پیشرفته و گران قیمت است. از طرفی تولید این مدل کابینت به محیطی ایزوله جهت رنگ آمیزی درب کابینت نیاز دارد. 

مزایای کابینت انزو 

 • ضخامت درب کابینت انزو برابر با 25 میلی متر است. قطر زیاد این کابینت موجب ابزار و حکاکی بر درب های آن می شود. 
 • لبه های سی‌ ان ‌سی شده این کابینت جلوه بیشتری در محیط ایجاد می کند. 
 • بهره گیری از رنگ پولیشی در ساخت این کابینت، توسط دستگاه سی ان سی صورت می گیرد. 
 • جنس ورق ام دی اف در ساخت این کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است. اغلب جنس های مورد استفاده در ساخت کابینت انزو مرغوب بوده دچار شکستی یا ترک خوردگی نمی شود. 
 • مزایای استفاده از کابینت هایگلس

کابینت های گلاس چیست؟ 

کابینت های گلاس نمونه ای مقاوم در میان انواع کابینت ها است. این کابینت از چوب و ام دی اف ساخته شده و روکش براق و پلاستیکی دارد. “روکش براق و های گلاس” این کابینت وجه تمایز آن با کابینت ام دی اف محسوب می شود. 

امروزه کابینت های با روکش های گلاس از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این کابینت ظاهری متفاوت داشته و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در طراحی آشپزخانه های امروزی های گلاس مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. 

در تولید این کابینت از روکش پلکسی گلاس استفاده می شود. نکته مهم در تولید این کابینت میزان “انعکاس نور توسط های گلاس” است. میزان کم در انعکاس نور توسط های گلاس نشان‌دهنده کیفیت بالای مغزی به کار رفته در ساخت آن خواهد بود. در نتیجه، کیفیت این کابینت نسبت به سایر مدل های آن بالاتر است. 

مزایای کابینت های گلاس 

 • وزن این کابینت نسبت به شیشه سبک تر بوده اما از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است. 
 • کابینت های ساخته شده توسط های گلاس از ظاهر جذاب و براق برخوردار هستند. از همین جهت جلوه آشپزخانه را زیبا می کنند. 
 • این کابینت به دلیل سطح براق خود به عنوان منبع نور در آشپزخانه نیز شناخته می شود. سطح کابینت های گلاس به دلیل انعکاس نور فضای آشپزخانه را روشن می کند. 
 • قیمت این کابینت مقرون به صرفه بوده و با خیالی آسوده امکان خرید آن وجود دارد. 
 • کابینت های گلاس ظاهری ساده داشته و از همین جهت گزینه ای مناسب برای سبک مدرن است. تنوع بالای این کابینت در رنگ دست مشتری را در انتخاب آن باز می گذارد. 
 • نظافت این کابینت بسیار آسان بوده و به راحتی توسط یک دستمال مرطوب تمیز می شود. 
 • وزن کابینت های گلاس بسیار سبک بوده و حمل و نقل آن بسیار آسان خواهد بود. 
 • کابینت های گلاس از مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حرارت و گرد و غبار برخوردار است. 
 • طول عمر این کابینت بالا است. 
 • کابینت انزو

مقایسه کابینت انزو با کابینت های گلاس 

هریک از کابینت های فوق ویژگی های مربوط به خود را دارند. کابینت انزو طرفداران مربوط به خود را داشته و در مقابل های گلاس نیز طرفداران مربوط به خود را دارد. با مطالعه موارد فوق به مزایای هریک از آن ها پی خواهید برد. در ادامه به مقایسه کابینت انزو با کابینت های گلاس می پردازیم. 

 • تولید کابینت انزو نیازمند دستگاه و ماشین آلات مخصوص است. به علاوه، رنگ کاری این کابینت باید در محیطی کاملا ایزوله صورت بگیرد. در حالی که های گلاس روکشی بوده که بر روی ام دی اف قرار می گیرد. تولید این کابینت آسان بوده و نیازمند دستگاه های مخصوص نیست. 
 • قطر درب کابینت انزو برابر با 25 میلی متر بوده درحالیکه های گلاس قطری برابر با 16 میلی متر دارد. از همین جهت تولید کابینت انزو نیازمند ماشین آلات خاص خواهد بود. 
 • قیمت کابینت انزو بالاتر از کابینت های گلاس است. کابینت های گلاس گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه تر از انزو محسوب می شود. از همین جهت بسیاری از افراد اقدام به خرید کابینت های گلاس می کنند. 

جمع بندی نهایی 

مقایسه کابینت انزو با کابینت های گلاس در ابعاد متنوعی صورت می گیرد. هریک از این کابینت ها مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. از همین جهت انتخاب کابینت انزو یا های گلاس به سلیقه مشتری بستگی دارد. خرید کابینت های گلاس یا انزو را از طریق مراکز معتبر انجام دهید. گروه کابینت جوزی ارائه دهنده انواع کابینت به مشتریان است. این گروه ابتدا مشتریان خود را راهنمایی کرده و سپس ابعاد را اندازه گیری می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.