01 مهر 1399

هر آنچه که لازم است خانم ها درمورد چیدمان کابینت آشپزخانه عروس بدانند

اگر به دکوراسیون خانه و آشپزخانه اهمیت میدهید حتما این موضوع را میدانید که چیدمان داخل کابینت آشپزخانه چقدر اهمیت دارد. اگر در چیدن وسایل آشپزخانه دقت نکنید باعث شلوغی و هرج و مرج در آشپزخانه میشود. قبلا برای چیدمان آشپزخانه عروس اکثر وسایل را روی صفحه کابینت یا اُپن آشپزخانه قرار میدادند تا بازدیدکنندگان خانه عروس وسایل را ببینند، امروزه این کار به شدت قدیمی شده و کمتر کسی این ایده را عملی میکند. چیدمان حرفه ای داخل کابینت خود باعث زیبایی دو چندان آشپزخانه خواهد شد. در نتیجه چیدمان کابینت آشپزخانه یکی از کارهای جذابی است که هنگام چیدمان وسایل عروس انجام میدهند.

بهترین چیدمان کابینت آشپزخانه عروس به این معنی نیست که شما از وسایل تزئینی مانند تور و روبان و پاپیون استفاده کنید. حتی این ایده کمی قدیمی شده و دیگر عروس های امروزی برای چیدمان کابینت آشپزخانه خود از این ترفندها استفاده نمیکنند. بلکه استفاده از نظم دهنده ها، طبقات داخل کابینتی و شلف های مخصوص کابینت میتواند کمک زیادی به شما بکند تا بهترین مدل چیدمان داخل کابینت عروس را انجام دهید.

 

کاربرد نظم دهنده ها در داخل کابینت اشپزخانه

 

5 ایده برای اصول چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه

  • وسایل را دسته بندی کنید

سعی کنید وسایل و ظروف را در داخل کابینت آشپزخانه دسته بندی کنید. به عنوان مثال یک طبقه مخصوص فنجان چای مهمان، یک طبقه مخصوص و یک سرویس غذا خوری چینی باشد به این صورت هم داخل کابینت شما شیک و زیبا میشود و هم در هنگام نیاز به راحتی وسیله مورد نظر را پیدا میکنید.

 

اصول چیدمان ظرف داخل کابینت، ایده چیدمان داخل کابینت

 

  •  چیدمان وسایل برقی

سعی کنید که یک کابینت را مخصوص وسایل برقی در نظر بگیرید و تمام وسایل برقی خود را درون آن جای دهید. چیدن وسایل برقی روی صفحه کابینت نیز ایده ای است که بیشتر در قدیم از آن استفاده میکردند و امروزه کاربردی ندارد.

  • وسایل ضروری و کاربردی را در دسترس قرار دهید.

در ابتدای کار سعی کنید وسایل را کاملا تفکیک کرده و سپس اقدام به چیدن آنها نمایید. به عنوان مثال به ظروفی که روزانه مورد استفاده قرار میگیرد باید دسترسی آسانی داشته باشید و یا ظروفی که در مهمانی های کوچک مورد نیاز شما هست نیز باید در دسترس باشند. اما وسایلی که ممکن است سالی یکبار از آن استفاده کنید را در قسمت های پشتی کابینت قرار دهید.

 

چیدمان حرفه ای داخل کابینت، چیدمان ظرف داخل کابینت عروس

 

  •  استفاده از کف پوش مخصوص داخل کابینت

برای داخل کابینت آشپزخانه عروس سعی کنید از کف پوش های مخصوص کابینت استفاده کنید تا از کثیف شدن کابینت جلوگیری شود. سعی کنید در انتخاب طرح این کف پوش ها از طرح های ساده و روشن استفاده کنید.

  • استفاده از نظم دهنده های کابینت 

بعد از اینکه وسایل و ظروف خود را طبقه بندی کردید و خواستید داخل کابینت ها قرار دهید سعی کنید از نظم دهنده ها استفاده کنید. استفاده از این وسایل باعث میشود تا حداکثر استفاده از فضای کابینت را داشته باشید و همچنین چیدمان داخل کابینت شما نیز بسیار مرتب تر خواهد بود.

اصول قرار دادن ظروف و بشقاب داخل کابینت آشپزخانه

اکثرا بشقاب ها را روی هم چیده و در داخل کابینت قرار میدهند. در برخی مواقع این کار ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی ظرف شما شود و یا حتی بشکند. استفاده از استند ایستاده میتواند کمک زیادی به شما کرده و کار شما را برای چیدمان داخل کابینت راحت تر کند.

نحوه چیدمان ظروف داخل کابینت عروس، نحوه چیدن ظروف داخل کابینت

نحوه چیدمان فنجان ها در داخل کابینت

برای قرار دادن فنجان ها در داخل کابینت سعی کنید حتما از نظم دهنده ها و استند ها بهره ببرید. زیرا با چیدن فنجان ها در کف کابینت فضای خالی زیادی در بالای آن میماند که هیچ استفاده ای از آن نمیتوان کرد. برای چیدمان داخل کابینت عروس به استند ها اکتفا نکنید. برای تنوع و زیبایی بیشتر میتوانید فنجان های دسته دار یا لیوان های دسته دار خود را از آویز مخصوص آویزان کنید.

نحوه چیدن فنجان و لیوان داخل کابینت

نحوه چیدن قابلمه و ماهیتابه داخل کابینت آشپزخانه عروس

اولین نکته که در رابطه با چیدن قابلمه و ماهیتابه باید در نظر داشته باشید، انتخاب کابینت مناسب است. این وسایل به دلیل اینکه سنگین هستند نباید در قسمت های بالایی کابینت قرار بگیرند و بهترین انتخاب میتواند کابینت کنار گاز یا زیر گاز باشد.

معمولا قابلمه و ماهیتابه ها را روی هم میچینند اما شاید بارها برای شما هم پیش آمده باشد که که برای برداشتن قابلمه های زیرین باید تمام قابلمه های دیگر را بردارید. برای حل شدن این مشکل میتوانید از طراح کابینت خود بخواهید تا این کابینت را برای شما به صورت کشویی بسازد. گروه کابینت سازی جوزی بهترین طراحی را مطابق با نظر شما انجام خواهد داد.

 

نحوه چیدمان قابلمه داخل کابینت

در این مطلب اطلاعاتی راجع به چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه برای تان قرار دادیم توجه داشته باشید این امکان برای تان ایجاد شده است که شما تازه عروس ها می توانید برای انجام دیزاین منزل تان از تخفیف های کابینت اقساطی بهره مند شوید.