05 مهر 1399

صفحه کابینت کورین یکی از انواع متریال هایی است که برای صفحه کابینت آشپزخانه یا کانتر آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. صفحه کورین یک سنگ مصنوعی است که از آکرلیک پلیمر، آلومنیوم تری هیدرات، رنگ دانه های اضافی و سنگ معدن بوکسیت ساخته میشود. ترکیب این مواد و ساخت این سنگ مهندسی شده مزایای زیادی را در صفحه کورین به وجود آورده که در مقایسه با سایر صفحه کابینت ها بسیار کاربردی تر است. در ادامه مزایا و معیاب صفحه کابینت کورین را با هم مرور خواهیم کرد.

مشخصات فنی صفحه کابینت کورین

سنگ کورین به دلیل زیبایی، تنوع رنگ و قیمت مناسب بسیار مورد توجه کابینت ساز هاست. از جمله موارد استفاده از این صفحه کورین، استفاده در حمام و سرویس بهداشتی، صفحه روی کابینت جزیره، انواع روشویی و میز آزمایشگاه است. اما بیشترین کاربرد آن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه  است.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد صفحه کابینت کورین داشتن سطح یکپارچه است. سطح رویی سنگ کورین ممکن است در دراز مدت دچار خط و خش شود اما به دلیل یکپارپه بودن این نوع صفحه این امکان برای شما فراهم است تا با استفاده از سمباده این خط و خش ها را از بین ببرید. سطح تراشیده شده همانند سطح رویی سنگ است.

مشخصات فنی صفحه کابینت کورین

انواع مدل های صفحه کابینت کورین

سنگ کورین هم در خارج کشور و هم در داخل کشور تولید میشود. در شرایط کنونی و تحریم ها اکثر صفحه کابینت از جمله کورین ساخت ایران است و یا اگر جنس خارجی پیدا شود تنوع مدل و رنگ آن کامل نیست. این نوع صفحه که در داخل کشور تولید میشود نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و متوانید برای صفحه روی کابینت خود از آنها استفاده کنید.

حتما به این نکته توجه نمایید که کابینت mdf با کابینت ممبران همواره دارای تفاوت های بسیاری می باشد به همین خاطر شما می توانید تفاوت های موجود در بین این نوع کابینت ها اطلاعاتی را بدست آورید.

انواع مدل های صفحه کابینت کورین

انواع سنگ کورین موجود در بازار

 • کورین ال جی
 • کورین سامسونگ
 • کورین سوپر استون
 • کورین هانکس
 • کورین تکسانیت
 • کورین کومه
 • کورین آتیستون

رنگ های صفحه کابینت کورین

در ابتدا صفحه کورین تنوع رنگی زیادی نداشت و مدل های آن به تعداد کمی محدود میشد. اما امروزه تنوع رنگ و طرح صفحه کابینت کورین به بیش از 100 مدل می رسد. برخی از طرح های سنگ کورین همانند سنگ طبیعی بوده و زیبایی شگفت انگیزی دارد. استفاده از این صفحه کابینت گزینه مناسبی برای دکوراسیون های با کابنیت آشپزخانه مدرن است. از پر طرفدارترین رنگ سنگ کورین برای کابینت میتوان به نوع مشکی و سفید اشاره کرد.

رنگبندی صحه کابینت کورین

مزایای صفحه کابینت کورین

این نوع صفحه یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی کانتر آشپزخانه است. این سنگ دارای مزایایی است که آن را تا این حد در میان کابینت سازان و مصرف کنندگان محبوب کرده است. از مزایای سنگ کورین میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

کابینت های گلاس چه مشخصاتی دارد؟

قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی

همانطور که گفته شد هر زمان که صفحه کورین دچار خط و خش و یا آسیب دیدگی شد، میتوانید با استفاده از پولیش آن را همانند روز اول تمیز و درخشان نمایید.

قابلیت فرم پذیری

یکی از ویژگی های این نوع صفحه فرم پذیری آن است. این سنگ را به راحتی میتوان شکل بگیرد و در محیط های مختلف بسیار کاربرد دارد.

مقاوم در برابر نفوذ

سنک کورتین سطح نفوذ ناپذیری دارد و آب نمیتواند به داخل آن نفوذ کند.

نظافت آسان

به دلیل سطح صاف و سیقلی این نوع صفحه نظافت آن به آسانی صورت میپذیرد. همچنین روی صفحه کورین لک ایجاد نمیشود.

مقاوم در برابر حرارت

صفحه کورین با وجود اختلاف دما دچار آسیب دیدگی و شکستگی نخواهد شد.

تنوع زیاد

این نوع صفحه در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار پیدا می شود و شما میتوانید آن را با انواع رنگ و مدل کابینت آشپزخانه خودتان هماهنگ کنید.

مزایای صفحه کابینت کورین

معایب صفحه کابینت کورین

 • تغییر رنگ با برخی از مواد شوینده
 • تغییر رنگ در اثر حرارت زیاد
 • از دست دادن شفافیت با گذر زمان
 • ایجاد خط و خش

نکته: خبر خوش این است که تمام مواردی به عنوان معایب این نوع صفحه کابینت گفته شده را میتوان با پولیش و سمباده بر طرف کرد.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به صفحه کابینت کورین در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد در صورتی که تفاوت کابینت انزو را با سایر کابینت ها نمی دانید می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و از تخفیف های جشنواره ایی کابینت جوزی بهره مند شوید.