05 مهر 1399

همه چیز درباره صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین یکی از انواع متریال هایی است که برای صفحه کابینت آشپزخانه یا کانتر آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. صفحه کورین یک سنگ مصنوعی است که از آکرلیک پلیمر، آلومنیوم تری هیدرات، رنگ دانه های اضافی و سنگ معدن بوکسیت ساخته میشود. ترکیب این مواد و ساخت این سنگ مهندسی شده مزایای زیادی را در صفحه کورین به وجود آورده که در مقایسه با سایر صفحه کابینت ها بسیار کاربردی تر است. در ادامه مزایا و معیاب صفحه کابینت کورین را با هم مرور خواهیم کرد.

سنگ کورین به دلیل زیبایی، تنوع رنگ و قیمت مناسب بسیار مورد توجه کابینت ساز هاست. از جمله موارد استفاده از این صفحه کورین، استفاده در حمام و سرویس بهداشتی، صفحه روی کابینت جزیره، انواع روشویی و میز آزمایشگاه است. اما بیشترین کاربرد آن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه  است.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد صفحه کابینت کورین داشتن سطح یکپارچه است. سطح رویی سنگ کورین ممکن است در دراز مدت دچار خط و خش شود اما به دلیل یکپارپه بودن صفحه کابینت کورین این امکان برای شما فراهم است تا با استفاده از سمباده این خط و خش ها را از بین ببرید. سطح تراشیده شده همانند سطح رویی سنگ است.

 

صفحه کابینت سفید، سنگ کورین

 

انواع مدل های صفحه کابینت کورین

سنگ کورین هم در خارج کشور و هم در داخل کشور تولید میشود. در شرایط کنونی و تحریم ها اکثر صفحه کابینت از جمله کورین ساخت ایران است و یا اگر جنس خارجی پیدا شود تنوع مدل و رنگ آن کامل نیست. صفحه کابینت کورین که در داخل کشور تولید میشود نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و متوانید برای صفحه روی کابینت خود از آنها استفاده کنید.

حتما به این نکته توجه نمایید که کابینت ام دی اف با کابینت ممبران همواره دارای تفاوت های بسیاری می باشد به همین خاطر شما می توانید تفاوت های موجود در بین این نوع کابینت ها اطلاعاتی را بدست آورید.

معایب صفحه کابنیت کورین، صفه کابینت کورین سفید

 

انواع سنگ کورین موجود در بازار

 • کورین ال جی
 • کورین سامسونگ
 • کورین سوپر استون
 • کورین هانکس
 • کورین تکسانیت
 • کورین کومه
 • کورین آتیستون

رنگ بندی صفحه کورین

در ابتدا صفحه کورین تنوع رنگی زیادی نداشت و مدل های آن به تعداد کمی محدود میشد. اما امروزه تنوع رنگ و طرح صفحه کابینت کورین به بیش از 100 مدل می رسد. برخی از طرح های سنگ کورین همانند سنگ طبیعی بوده و زیبایی شگفت انگیزی دارد. استفاده از این صفحه کابینت گزینه مناسبی برای دکوراسیون های با کابنیت آشپزخانه مدرن است. از پر طرفدارترین رنگ سنگ کورین برای کابنیت میتوان به صفحه کابینت کورین مشکی و صفحه کابینت کورین سفید اشاره کرد.

 

رنگبندی صحه کابینت کورین، سنگ کورین مشکی

 

خاصیت انعطاف پذیری صفحه کابینت کورین

صفحات کورین این قابلیت را دارند تا در مدل های منحنی نیز تولید شوند. این خاصیت سنگ کورین این امکان را فراهم میکند تا در طراحی دکوراسیون دست شما باز باشد و نگران مدل صفحه کابینت خود نباشید.

 

صفحه کابینت کورین سفید، قیمت صفحه کابینت کورین، سنک کورین سفید

 

مزایای صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی کانتر آشپزخانه است. این سنگ دارای مزایایی است که آن را تا این حد در میان کابینت سازان و مصرف کنندگان محبوب کرده است. از مزایای سنگ کورین میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی: همانطور که گفته شد هر زمان که صفحه کورین دچار خط و خش و یا آسیب دیدگی شد، میتوانید با استفاده از پولیش آن را همانند روز اول تمیز و درخشان نمایید.

قابلیت فرم پذیری: یکی از ویژگی های صفحه کابینت کورین فرم پذیری آن است. این سنگ را به راحتی میتوان شکل بگیرد و در محیط های مختلف بسیار کاربرد دارد.

مقاوم در برابر نفوذ: سنک کورتین سطح نفوذ ناپذیری دارد و آب نمیتواند به داخل آن نفوذ کند.

نظافت آسان: به دلیل سطح صاف و سیقلی صفحه کابینت کورین نظافت آن به آسانی صورت میپذیرد. همچنین روی صفحه کورین لک ایجاد نمیشود.

مقاوم در برابر حرارت: صفحه کورین با وجود اختلاف دما دچار آسیب دیدگی و شکستگی نخواهد شد.

تنوع زیاد: صفحه کابینت کورین در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار پیدا می شود و شما میتوانید آن را با انواع رنگ و مدل کابینت آشپزخانه خودتان هماهنگ کنید.

 

رنگ بندی صفحه کورین کابینت، صفحه کابینت روکش کورین، صفحه کابینت کورین مشکی

معایب صفحه کابینت کورین

 • تغییر رنگ با برخی از مواد شوینده
 • تغییر رنگ در اثر حرارت زیاد
 • از دست دادن شفافیت با گذر زمان
 • ایجاد خط و خش

نکته: خبر خوش این است که تمام مواردی به عنوان معایب این نوع صفحه کابینت گفته شده را میتوان با پولیش و سمباده بر طرف کرد.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به صفحه کابینت کورین در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای خرید کابینت ام دی اف می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و از تخفیف های جشنواره ایی کابینت جوزی بهره مند شوید.