15 شهریور 1399

نکاتی که در طراحی قسمت داخلی کمد دیواری باید در نظر بگیرید!

موضوعی که در ابتدا باید به آن توجه کنید این است که میخواهید از کمد دیواری خود چه استفاده ای کنید؟

آیا میخواهید در آن رخت خواب قرار دهید؟

آیا میخواهید لباس آویزان کنید؟

آیا میخواهید لباس ها را تا کنید و در کمد قرار دهید؟

این ها سوالاتی است که ابتدا باید از خود بپرسید و سپس اقدام به انتخاب طرح داخل کمد دیواری نمایید. در ادامه مطلب نکات مهمی که در طراحی داخلی کمد دیواری باید به آنها توجه کنید را آورده ایم تا با مطالعه و به کار بردن این نکات، نهایت استفاده از فضای داخلی کمد دیواری را ببرید. این روزها طراحی و سفارش کمد دیواری پذیرایی علاوه برای ساخت کمد دیواری اتاق خواب های کوچک بسیار رو بورس است.

هنگامی که تصمیم به ساخت یک کمد دیواری در اتاق خود گرفتید باید در طراحی آن به دو نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. یکی ظاهر کمد دیواری شامل طرح و رنگ درب های کمد دیواری میشود. دیگری طراحی داخلی کمد دیواری که بسیار مهم است. با طراحی مناسب با توجه به نیازهای خود میتوانید حداکثر استفاده از فضای کمد دیواری خود داشته باشید.

 

قفسه بندی داخل کمد دیواری

با ایجاد طبقه بندی مناسب و تعبیه کردن قفسه ها و کشو ها داخل کمد دیواری میتوانید نظم کمد دیواری خود را حفظ کرده و وسایل بیشتری را در آن جای دهید. همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید ایجاد طبقه کمک کرده تا تعداد زیادی از کفش و لباس در کمد دیواری قرار بگیرند و در عین حال از بهم ریختگی داخل کمد دیواری هم خبری.

ارتفاع رگال داخل کمد دیواری

نکته دیگری که در طراحی داخلی کمد دیواری باید حتما در نظر داشته باشید ارتفاع رگال است. ارتفاع رگال نباید خیلی بالا باشد که برداشتن و گذاشتن چوب لباسی به سختی انجام شود. هم اینکه ارتفاع نباید آنقدری پایین باشد که هنگامی که لباس را آویزان میکنید پایین لباس تا بخورد. این نکته بسیار با اهمیت است زیرا با قرار دادن قفسه یا کشو در قسمت پایین رگال هم این مشکل پیش می آید که پایین لباس تا بخورد و باعث چروک شدن لباس ها بشود.

چه ظرحی برای داخل کمد دیواری اتاق خواب مناسب است؟

 

سعی کنید قسمت قرار گرفتن لباس آقا و خانم را از هم جدا کنید. در این صورت مانند تصویر بالا از فضای داخل کمد دیواری استفاده بهینه تری خواهید داشت. اگر کمد دیواری برای خانم طراحی میشود این ارتفاع باید کمی بیشتر باشد تا مانتو و لباس شب هم به راحتی بتوان در آن آویزان کرد. در قسمت پایین یک نمونه طراحی داخلی کمد دیواری که مناسب آقایان است را مشاهده میکنید.

 

 

رنگ دیوار های داخلی کمد دیواری

نکته دیگری که در رابطه با زیبا سازی قسمت داخلی کمد دیواری میتوان به آن پرداخت، استفاده از رنگ های شاد یا کاغذ دیواری های زیبا برای دیوار های داخل کمد دیواری است. این کار باعث زیباتر شدن قسمت داخلی کمد دیواری شما شده و در روحیه شما تاثیر زیادی خواهد داشت. شما در طول روز بارها سراغ کمد دیواری میروید پس زیبایی داخلی آن بسیار مهم است تا هر بار که شما در کمد دیواری خود را باز میکنید از زیبایی آن لذت ببرید.

نمونه کارهای مدل داخل کمد دیواری جادار برای اتاق خواب

کمد دیواری جادار برای اتاق خواب

 

مدل کمد دیواری اتاق خواب

 

بهترین مدل برای داخل کمد دیواری اتاق و پذیرایی

 

طراحی داخل کمد دیواری برای طبقه و قفسه لباس

 

کمد دیواری جادار برای اتاق های کوچک

 

مدل کمد دیواری جدید و مدرن برای اتاق خواب دخترانه

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به طراحی داخلی کمد دیواری در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب برای تان مفید باشد برای خرید کمد دیواری درجه یک می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.