29 مهر 1399

کابینت ممبران یکی از کابینت هایی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این کابینت ها در سبک های مختلف تولید می شود. کابینت ام دی اف کلاسیک یکی از پرطرفدارترین سبک های ام دی اف است. قیمت کابینت ممبران نسبت به قیمت کابینت های دیگر نیز در مقرون به صرفه است و میتوانید با بودجه های مختلف آن را برای آشپزخانه خود سفارش دهید. برای ساخت کابینت ها باید مراحل مختلفی طی شود از این رو ما به شما در این مقاله خواهیم گفت که کابینت ممبران چگونه ساخته می شود.

ساخت کابینت ممبران به چه شکل می باشد؟

نحوه ساخت کابینت ممبران

ساخت کابینت های ممبران مراحل مختلفی دارد که مهم ترین مرحله آن خرید ابزارها و مواد اولیه باکیفیت است. پس از تهیه مواد مورد نیاز کار ساخت کابینت های ممبران شروع می شود. توجه داشته باشید که برای افزایش کیفیت کابینت ها و زیباتر شدن ظاهر آن، ساخت کابینت مورد نظر خود را به یک کابینت ساز حرفه ای و متخصص بسپارید. در ادامه به مراحل ساخت کابنیت MDF میپردازیم.

در صورتی که به دنبال بهترین رنگ برای کابینت ممبران هستید می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

برش و اجرای طرح

قبل از شروع ساخت کابینت های ممبران باید ابعاد کابینت ها تعیین شود و پس از این که صفحات ام دی اف در اندازه های مورد نظر برش داده شد، بر روی روکش خام ام دی اف با استفاده از دستگاه سی ان سی طرح مورد نظر حکاکی می شود. سپس سطح کار سمباده کشی شده تا پستی و بلندی های آن از بین برود و سطحی صاف داشته باشد.

پرس وکیوم

در این قسمت قطعات کابینت را آغشته به چسب می کنند و روکش ام دی اف ممبران را بر روی آن قرار می دهند و به وسیله دستگاه پرس وکیوم، روکش چسب کاری شده را بر روی قطعات ام دی اف فیکس می نمایند. سپس اضافات آن برداشته شده و لبه های کار صیقل داده می شود.

نکته: در ساخت کابینت های ممبران فقط درب ها و قسمت هایی که دارای نما است برای پوشش آن ها از کابینت ممبران استفاده می شود و برای بخش های داخلی و سایر بخش ها روکش صابونی مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه نصب کابینت ممبران

در مرحله آخر پس از ساخته شدن کابینت نوبت به نصب آن می رسد. قبل از نصب باید کابینت ها به صورت کامل تمیزکاری شوند که در این کار بر روی دستگاه ها باد گرفته می شود تا خرده چوب های آن از بین برود و سپس با استفاده از دستمال داخل آن را با دستمال تمیز می کنند. سپس به پایه های کابینت وصل شده و به سیله رورپلاک و پیچ به دیوار می چسبد. همچنین قسمت های پایینی نیز به همین صورت نصب شده و درب های کابینت ها بر روی آن قرار می گیرد.

چگونه روکش پی وی سی روی کار چسبانده می شود؟

برای این کار روی ورقی که باید روکش گردد آغشته به چسب مخصوص می شود و ورق به داخل دستگاه وکیوم می رود. روکش پی وی سی را بر روی ورق آغشته به چسب می گذارند و ورق با استفاده از دستگاه وکیوم بر روی ام دی اف می چسبد. به همین دلیل به کابینت ممبران، کابینت وکیوم نیز می گویند. پرس وکیوم باعث مستحکم شدن کابینت ها و افزایش مقاومت آن می شود.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به ساخت کابینت ممبران برای تان توضیحاتی را ارائه دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد در صورتی که به دنبال خرید کابینت انزو می باشید می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.