17 آذر 1399

کابینت آشپزخانه صرفا یک فضای ذخیره سازی نیست ، از مهمترین ارکان آشپزخانه شما محسوب می شود. کابینت در واقع در خانه شما نقش جواهر تاج را ایفا می کند. طراحی جدیدترین کابینت آشپزخانه در چند سال اخیر تغییر چشمگیری نداشته ، اگر هم بوده نه به اندازه سایر قسمت های خانه. با این حال تکامل هایی در طراحی کابینت آشپزخانه ایجاد شده است که البته این تغییرات با گذشت زمان ایجاد شده اند.

معرفی جدیدترین کابینت آشپزخانه

طراحی های امروزی به سمتی رفته اند که سعی شده در آن ها سادگی به کار رود. البته ممکن هم هست در این میان برخی طرح های پر زرق و برق نیز به چشم بخورند. در سال 2020 از هر دوی این ایده ها در طراحی کابینت استفاده می شود ، کابینت هایی با طراحی ساده دارای طرفداران بسیاری هستند.

 

کابینت آشپزخانه

 

اما هستند کسانی که ترجیح می دهند تا کابینت های با طرح سفارشی در آشپزخانه خود داشته باشند. البته برای انتخاب مناسب ترین طرح شما باید ابتدا نیاز خود و فضای خود را در نظر بگیرید. در این مطلب سعی داریم تا برخی از جدیدترین و به روزترین متدهای طراحی کابینت را برایتان معرفی کنیم تا شما را در انتخابتان کمک کرده باشیم.

قفسه بندی باز کابینت ها

این نوع طراحی در عکس های مجلات جذاب و زیبا به نظر می رسند ، اما برای هر خانه ای مناسب نیستند. اگر از این طراحی استفاده می کنید چون درون قفسه ها کاملا در معرض دید هستند شما مجبورید که کلکسیونی از زیبا ترین ظروف خود را در آن نگهداری کنید و فضای داخل قفسه ها باید کاملا مرتب باشد تا زیبایی آن به چشم بیاید.

این قفسه ها در بعضی موارد حتی از کابینت دیواری بیشتر طرفدار دارند. این نوع طراحی به آشپزخانه شما جوی باز و سبک را می دهد و همچنین آشپزخانه شما را بازتر نشان می دهد، که این امر برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است.

در این قفسه ها به علت در معرض دید بودن باید داخل آن را وسایلی بچینید که از نظر هارمونی با هم همخوانی داشته باشند. نباید وسایل را طوری قرار دهید که آشپزخانه شما را نامنظم نشان دهد.

در صورتی که به دنبال خرید کابینت های گلاس می باشید این مژده به شما داده شده است که از تخفیف های جشنواره ایی گروه طراحان جوزی بهره مند شوید.

سفارشی سازی رنگ

بیشتر افراد برای آشپزخانه خود دیگر به طراحی های معمولی راضی نیستند و میخواهند طراحی آشپزخانه آن ها منحصر به فرد باشد. رنگ یکی از مهمترین و موثر ترین عوامل منحصر به فرد بودن کابینت آشپزخانه می باشد. افرادی که در این صنعت کار می کنند نیز به این موضوع توجه زیادی دارند و برای این منظور با کارگاه های رنگ آمیزی همکاری می کنند.

افراد رنگ هایی را می خواهند که با فضای آشپزخانه آن ها همخوانی داشته باشد. در حال حاضر رنگ های خنثی مانند :

  • خاکستری
  • زرد
  • سبز های کم رنگ

دارای طرفداران بسیاری می باشند.

همچنین در میان رنگ های تیره رنگ های مشکی، دریایی، سبز زمردی طرفداران بسیاری دارند.

سه دسته رنگ اصلی وجود دارد که شما می توانید از آن ها برای طراحی کابینت های خود انتخاب کنید که عبارت اند از :

  • رنگ های روشن
  • رنگ هایی با تن متوسط
  • رنگ های تیره

کابینت آشپزخانه

 

استفاده بیشتر از چوب بلوط

کابینت های طرح چوب به شما این حس را می دهد که در طبیعت هستید و در درون یک کلبه چوبی زندگی می کنید، همچنین می توانید این نوع کابینت ها را نیز رنگ کنید.

طرح سفید

یکی از پر استفاده ترین کابینت ها، کابینت های طرح سفید و تمیز هستند که در چند وقت اخیر نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این کابینت ها به این صورت طراحی می شوند که ساده ترین شکل ممکن را داشته باشند.

 

در این مطلب سعی کردیم تا به شما در انتخاب طرح کابینت آشپزخانه تان کمک کنیم، تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. مدل های طراحی که گفته شد از بروزترین مدل های سال 2020 می باشند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به جدیدترین کابینت آشپزخانه در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد توجه داشته باشید همواره بین کابینت ام دی اف با کابینت انزو تفاوت هایی وجود دارد به همین خاطر شما می توانید با بازدید کردن از پست های مربوطه از تخفیف های فصلی بهره مند شوید.