01 خرداد 1400

آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه ای شناخته می شود. دیزاین درست و تمیز آشپزخانه تاثیر فراوانی بر جلوه منزل خواهد گذاشت. کابینت یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه بوده و از تنوع بالایی برخوردار است. امروزه، تنوع بالایی از کابینت تولید و به بازار عرضه می شود. 

از همین جهت ترند ترین مدل روز کابینت آشپزخانه موارد مختلفی را در بر می گیرد. با بهره گیری از مدل های جدید عرضه شده به بازار، آشپزخانه سبکی مدرن خواهد داشت. در ادامه به بررسی برخی از کابینت های جدید عرضه شده به بازار می پردازیم. 

جدیدترین مدل روز کابینت آشپزخانه ایرانی 

اغلب کابینت های تولیدشده در ایران، برگرفته از مدل های خارجی است. امروزه، شرکت های بسیاری در ایران کابینت آشپزخانه در انواع مختلف تولید می کنند. از همین جهت اغلب کابینت های موجود در بازار، تولید داخل هستند. ترندترین مدل روز کابینت آشپزخانه ایرانی یا خارجی شامل موارد مختلفی می شود. در ادامه به معرفی هریک از آن ها خواهیم پرداخت. 

جدیدترین مدل روز کابینت اشپزخانه ایرانی

 

کابینت های گلاس 

های گلاس در سال های اخیر به بازار عرضه شده است. این کابینت در مدت زمان کوتاه مشتریان بسیاری را به خود جذب کرد. کابینت های گلاس روکشی براق بوده که بر روی ام دی اف کشیده می شود. براق بودن روکش های گلاس نور را در محیط منعکس می کند. 

انعکاس نور در محیط موجب افزایش نور در آشپزخانه می گردد. به همین دلیل برای آشپزخانه های فاقد نور گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شود. اما کابینت های گلاس خط و خش را به خوبی نمایان می کند. بنابراین، در استفاده از این کابینت باید نهایت دقت را به خرج دهید. 

کابینت ام دی اف 

ام دی اف از جمله کابینت های پرفروش در میان سایر کابینت ها است. این کابینت از قیمت مناسبی برخوردار بوده و تنوع بالایی در بازار دارد. کابینت ام دی اف را در اغلب منازل ایرانی مشاهده کرده اید. این کابینت ترند ترین مدل روز کابینت آشپزخانه طی سال های اخیر معرفی شده است. 

کابینت آشپزخانه چوبی 

از دیگر مدل های ترند و بسیار شیک، کابینت آشپزخانه چوبی است. این کابینت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده مدلی بسیار شیک برای آشپزخانه خواهد بود. کابینت چوبی از چوب اصل ساخته شده و از قیمت بالایی نیز برخوردار است. در ساخت این کابینت، ظرافت بالایی به کار گرفته می شود. 

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی

برخی افراد هزینه کافی برای اجرای کابینت چوبی در آشپزخانه خود را ندارند. به همین دلیل کابینت هایی با روکش چوبی به بازار عرضه شده است. مغزی این کابینت ها از “ام دی اف” بوده و روکش طرح چوب بر روی آن ها کشیده می شود. قیمت آن ها نیز در مقایسه با کابینت چوبی بسیار مناسب بود. روکش چوبی از ترندترین مدل روز کابینت آشپزخانه است. 

کابینت آشپزخانه فلزی 

از دیگر کابینت های ترند و پرطرفدار در بازار کابینت آشپزخانه فلزی است. امروزه اغلب افراد از درب ام دی اف برای کابینت استفاده کرده و برای طبقه بندی از فلز استفاده می‌کنند. در این شرایط قیمت کابینت مناسب تر شده و مقرون به صرفه خواهد بود. 

کابینت آشپزخانه با روکش چوبی

جدیدترین مدل روز کابینت آشپزخانه خارجی 

همانطور که اشاره شد، شرکت های تولیدکننده موجود در ایران اغلب کابینت های خارجی را تولید می کنند. افزایش نرخ ارز و دلار واردات کابینت را با مشکلاتی مواجه کرد. از همین جهت بسیاری از افراد به تقلید از مدل های خارجی اقدام به تولید کابینت کردند. این کابینت ها هیچ تفاوتی با نمونه خارجی نداشته و تنها تفاوت آن در متریال است. در ادامه برخی از کابینت های خارجی و ترند را معرفی می کنیم. 

کابینت انزو 

کابینت آشپزخانه انزو، یکی از مدل های زیبا و شیک عرضه شده به بازار است. این کابینت به تقلید از شرکت ایتالیایی با برند انزو تولید می شود. کابینت انزو قیمت نسبتا بالایی داشته و از تنوع رنگی کمی برخوردار است. اغلب افراد از رنگ سفید این کابینت در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده می کنند. 

تولید این کابینت نیازمند دستگاه و ماشین آلات خاص است. قطر درب های کابینت انزو برابر با 25میلی متر بوده درحالیکه سایر کابینت ها 16میلی متر قطر دارند. به منظور حکاکی بر روی درب کابینت های انزو نیز از دستگاه سی ان سی استفاده می شود. این دستگاه بر روی درب کابینت حکاکی انجام داده و جلوه خاصی به آن می بخشد. 

کابینت وکیوم 

کابینت وکیوم از لحاظ مواد متریال به عنوان نسل سوم کابینت ها درنظر گرفته می شود. از همین جهت ترند ترین مدل روز کابینت آشپزخانه نیز به شمار می رود. این محصول از سری کابینت های منظم با ریتمی یکسان است. با پیدایش تکنولوژی و دستگاه سی ان سی، استفاده از کابینت وکیوم رونق فراوانی پیدا کرد. 

کابینت وکیوم مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. طراحی روی کابینت وکیوم با تکرارپذیری بالایی بر روی آن اجرا می شود. از همین جهت امکان پیاده سازی انواع طرح ها بر روی آن وجود دارد. قیمت آن نیز در مقایسه با کابینت انزو مقرون به صرفه تر است. 

کابینت انزو 

کابینت ممبران 

کابینت ساخته شده از روکش ممبران، کابینت ممبران نام دارد. ممبران روکشی پی وی سی بوده که بر روی جنس های مختلف مانند ام‌دی‌اف و چوب کشیده می شود. متریال خام اغلب کابینت های ممبران از ام دی اف است. قیمت ممبران با مغزی ام دی اف بسیار مناسب بوده و رنگ آن اغلب سفید است. 

کابینت ممبران را اغلب با کابینت کلاسیک یکی می دانند. اما در واقع این محصول به عنوان ترند ترین مدل روز کابینت آشپزخانه نیز شناخته می شود. زیرا روکش آن هم به صورت کلاسیک هم به صورت مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. 

جمع بندی نهایی 

همانطور که اشاره شد، ترند ترین مدل روز کابینت آشپزخانه شامل موارد مختلفی می شود. با بهره گیری از هریک از آن ها دکوراسیون آشپزخانه خود، فضای زیبایی را به منزل می بخشید. زیرا آشپزخانه تاثیر فراوانی بر جلوه منزل خواهد داشت. تیم تخصصی کابینت آشپزخانه جوزی، مشاور شما در این زمینه خواهد بود. این تیم با ارائه جدیدترین متد روز دنیا، به آشپزخانه شما جلوه دیگر خواهد بخشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تیم کابینت جوزی در ارتباط باشید.