15 دی 1399

کابینت های گلاس همان کابینت mdf است که با روکش پلکسی گلاس پوشیده شده است. از بارزترین ویژگی های کابینت هایگلاس میتوان به براق بودن و درخشان بودن سطح کابینت اشاره کرد. استفاده از رنگ روشن این نوع کابینت در آشپزخانه های کوچک باعث روشنتر شدن ئو بزرگتر شدن فضای آشپزخانه شما میشود. اما خیلی از افراد از ما میپرسند که تفاوت کابینت هایگلاس ترک و ایرانی در چیست؟ ما در این مطلب سعی داریم به مزایای کابینت هایگلاس ترک نسبت به هایگلاس ایرانی بپردازم.

هم چنین برای خرید کمد دیواری می توانید با گروه طراحان جوزی در ارتباط باشید.

ویژگی کابینت های گلاس ترک

در حال حاضر بهترین مدل کابینت هایگلاس که طراحی میشود از نمونه های هایگلاس ترک هستند. کابینت هایگلاس ترک از دو برند معروف aishik وagt در بازار وجود دارد. این دو برند از کابینت هایگلاس ترک دارای کیفیت عالی میباشند و رنگبندی کاملی دارند. این دو برند کابینت هایگلاس ترک هر دو از متریال مشترک و کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و فقط کارخانه سازنده آنها متفاوت است. مغزی کابینت های گلاس و روکش آن در کشور ترکیه ساخته میشود و نسبت به نمونه های ایرانی از کیفیت بالاتری برخوردار است.

 

قیمت کابینت های گلاس ترک

 

قیمت کابینت های گلاس ترک

کابینت هایگلاس نسبت به کابینت ام دی اف (mdf) کمی گران تر هستند. کابینت های گلاس در دو نوع ایرانی و ترک در بازار وجود دارد. کابینت های گلاس ترک به دلیل کیفیت بهتری که نسبت به کابینت های گلاس ایرانی دارد قیمت بالاتری دارد. جدیدترین مدل کابینت هایگلاس به کابینت های مدرن اشپزخانه معروف هستند و میتوانید هم از جنس ترک و هم ایرانی های گلاس سفارش دهید.

کابینت های گلاس ترک چقدر گران تر از کابینت های گلاس ایرانی است؟

اگر شما قصد استفاده از کابینت هایگلاس ترک را دارید باید بدانید که هزینه بیشتری را برای کابینت های خود باید در نظر بگیرید. معمولا کابینت هایگلاس ترک 20% گرانتر از کابینت های گلاس ایرانی میباشد. همچین پیدا کردن کابینت هایگلاس ترک با کیفیت و اصل یکی دیگر از دغدغه های کسانی هستند که به این سبک از کابینت ها علاقه دارند اما ما به شما امکان را میدهیم که گروه طراحی کابینت جوزی بهترین کابینت هایگلاس ترک را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می دهد.

 

تفاوت کابینت های گلاس ترک با های گلاس ایرانی

 

تفاوت اصلی کابینت های گلاس ترک با های گلاس ایرانی

در ادامه به تفاوت های اصلی بین این دو نوع کابینت می پردازیم.

تفاوت MDF در کابینت های های گلاس ترک و ایرانی

اصلی ترین تفاوت هایگلاس ترک با نمونه ایرانی در مغزی این کابینت است. mdf مورد استفاده در کابینت های گلاس ترک در کشور ترکیه ساخته میشود که دارای سطح بسیار سیقلی و صافی میباشد. در مواردی هم ام دی اف مورد نیاز از کشور لهستان وارد ترکیه میشود که هر دو این جنس mdf دارای استاندارد اروپا میباشند. مغزی کابینت های گلاس ایرانی مقادیری از این ام دی اف از تایلند وارد میشود و باقی موارد در ایران ساخته میشود. جنس ام دی اف کابینت های گلاس ایرانی در مقایسه با نمونه ترک از کیفیت پایینی برخوردار است.

تفاوت در روکش کابینت های گلاس ترک و کابینت های ایرانی

روکش هایی که برای کابینت هایگلاس ترک استفاده میشود محصول کشوره کره است که از دو برند هانووا و اکوآیدی استفاده میکنند کیفیت روکش این دو برند عالی بوده و دارای لایه محافظ uv است که برای درخشندگی بیشتر و جلوگیری از تغییر رنگ از آن استفاده میکنند. روکش مورد استفاده در کابینت های گلاس ایرانی نیز از همین نمونه های کره ای میباشد. تفاوت در این قسمت برمیگردد به نحوه سفارش کارخانه های تولیدی های گلاس ترک و ایرانی که در کد رنگ و متراژ بالا تفاوت دارند.

احتمالا تا به این جای متن اطلاعاتی راجع به تفاوت های گلاس ترک و ایرانی فرا گرفتید همانطور که متوجه شدید کابینت های گلاس در مقابل کابینت mdf کمی گران تر به صورت ورقه ایی محسوب می شود.

روکش پشت کار در کابینت هایگلاس ترک و ایرانی

روکش پشت کار در ورق هایگلاس در کیفیت هایگلاس تغییر چشمگیری ایجاد نمیکند. مهم ترین آیتم در تعیین کیفیت روکش روی کار است.

نوع چسب به کار رفته

چسب مورد استفاده در کابینت های هایگلاس به صورت گرم مورد استفاده قرار میگیرد. این کار به وسیله المنت صورت میگیرد و چب گرم مورد استفاده قرار میگیرد. این چسب در تولید کابینت های گلاس بسیار مهم است زیرا رابط بین ام دی اف و روکش است. در صورت استفاده از جنس نامرغوب روکش های دارای پستی و بلندی میشود و ظاهر نامناسبی ایجاد میکند. در تولید کابینت هایگلاس ایرانی از چسب گرم تولید کشور آلمان استفاده میکنند که کیفیت مناسبی دارد.

نحوه ساخت کابینت های گلاس ترک و کابینت ایرانی

نوع دستگاه مورد استفاده در ساخت کابینت هایگلاس و ایرانی یکی دیگر از تفاوت این دو نوع کابینت است. کابینت هایگلاس ترک با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و تکنولوژی های روز دنیا ساخته میشود که این امر موجب بالا رفتن کیفیت و قیمت کابینت هایگلاس میشود. در ایران به دلیل تحریم های موجود دستگاه های جدید وارد نمیشود و با همان روش های قدیمی کابینت های گلاس تولید میشود. شما میتوانید برای خرید کابینت ارزان قیمت با بهترین کیفیت را از گروه طراحان جوزی تهیه نمایید.