29 شهریور 1399

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با یک مدل کابینت لاکچری آشپزخانه صحبت کنیم که این روزها بسیار پرطرفدار شده است. کابینت انزو یکی از جدیدترین انواع کابینت آشپزخانه است که امروزه در بازار وجود دارد. این نوع کابینت جز مدل های نئوکلاسیک است. یعنی ترکیبی است از سبک کلاسیک و مدرن که بسیار پرطرفدار میباشد. در این مقاله قصد داریم تفاوت کابینت ممبران و انزو را با هم بررسی کنیم.

کابینت انزو چیست؟

در اصل انزو نام شرکت Zentique است که در زمینه طراحی و ساخت کابینت در کشور ایتالیا فعالیت میکند. به همین دلیل در ایران کابینت هایی که مشابه مدل های این شرکت هستند را با نام انزو میشناسند. جنس اصلی کابینت انزو mdf است و با توجه به طرح های کلاسیک و مدرن روی آن روکش می شود.  در اصل کابینت انزو همان کابینت ممبران است اما تفاوت هایی با کابینت انزو دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کابینت انزو چیست؟، کابینت روکش وکیوم، کابینت انزو پولیشی

تفاوت کابینت ممبران با کابینت انزو

تفاوت ضخامت ورق MDF

معمولا ضخامت کابینت انزو با MDF قطر 25 میلیمتر ساخته میشود. در حالی که کابینت ممبران با MDF قطر 16 تولید میشود.

قطر روکش

قطر روکش انزو نیز بیشتر از قطر کابینت ممبران است.

قطر لبه کابینت

قطر لبه کابینت ممبران 8 میلی متر بیشتر از کابینت انزو است. دلیل کم بودن قطر لبه ها به دلیل حکاکی یا منبت کاری دور تا دور کابینت انزو است.

 تفاوت در رنگ

 کابینت انزو معمولا در رنگهای سفید و براق تولید میشود در حالی که کابینت ممبران تنوع رنگی بالایی دارد.

تفاوت قیمت

 قیمت کابینت انزو به دلیل مواد بیشتری که در ساخت آن به کار می رود بیشتر از کابینت ممبران است.

نحوه تولید کابینت انزو

همانطور که گفته شد متریال اصلی این کابینت MDF است. قطر این کابینت 25 میلیمتر است و نسبت به سایر کابینت از ضخامت بیشتری برخوردار است. این ضخامت باعث بالا رفتن استحکام کابینت انزو می شود اما به دلیل سنگینی نصب کابینت انزو دشوار تر خواهد شد.

دلیل ضخامت کابینت انزو این است که روی درب های آن به وسیله دستگاه CNC حکاکی می شود و این عمل نیازمند عمق است که بتوان روی آن حکاکی انجام داد. به این صورت که ام دی اف خام با ضخامت 25 میل برش خورده و سپس ابزار خوری میشود. در آخر نیز طرح دلخواه بر روی کابیت ها به وسیله CNC حکاکی و رنگاری می شود.

بیشتر بدانید: کابینت های گلاس و هر آنچه که باید بدانید.

رنگ کاری کابینت انزو به چه صورت است؟

کابینت انزو در سه نوع پلی استر، پلی اورتان و پولیشی تولید میشود.

کابینت انزو با رنگ پلی استر: کابینت انزو با رنگ پلی استر نسبت به پلی اورتان و پولیشی قیمت پایین تری دارد. رنگ پلی استر با مرور زمان و به وسیله عوامل محیطی مانند نورآفتاب تغییر رنگ داده و کدر میشود.

کابینت انزو با رنگ پلی اورتان: این نوع رنگ در برابر نور آفتاب و رطوبت مقاوم بوده و به زودی تغییر رنگ نمی دهد. اما در مقایسه با رنگ پولیشی شفافیت کمتری دارد.

توجه داشته باشید برای این که بخواهید کابینت کاری تان ارزان به اتمام برسد می توانید به قسمت کابینت ارزان قیمت مراجعه نمایید و از کیفیت بالا در مقابل ارزان‌ترین قیمت در کنار خانواده از محیط آشپزخانه تان لذت ببرید.

ویژگی های کابینت انزو پلی اورتان

  • مقاومت سایشی بالا
  • مقاومت در برابر ضربه
  • مقامت بالا در اثر نور خورشید
  • مقاومت در برابر اسید و باز

کابینت انزو با رنگ پولیشی چیست؟

 گران ترین کابینت انزو، کابینت انزو با رنگ پولیشی است. این گران بودن به دلیل کیفیت بالا و درخشندگی آن است. با استفاده از این رنگ کابینت انزو تلفیقی از کابینت ممبران و هایگلاس میشود. زیرا درخشندگی کابینت هایگلاس و حکاکی سبک ممبران هر دو در این مدل کابنیت انزو قابل مشاهده است.

تفاوت کابینت ممبران با کابینت انزو چه چیزی می باشد؟

قیمت کابینت انزو

کابینت انزو به دلیل ضخامتی که دارد از سایر کابینت ها گرانتر است. همچنین پروسه تولید این کابینت پیچیدگی خاص خود را دارد و نیازمند مهارت زیادی میباشد. عامل دیگری که در تعیین قیمت کابینت انزو تاثیرگذار است انتخاب نوع رنگ آن است.

کابینت انزو پولشی بهتر است یا رنگ شده؟

قیمت کابینت انزو رنگ شده گرانتر است یا کابینت انزو روکش شده؟

معمولا کابینت انزو رنگ شده گرانتر از کابینت انزو روکش شده است و آن هم به دلایلی همچون قابیت ترمیم، ماندگاری رنگ، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر رطوبت و تنوع رنگ است.

قابلیت ترمیم

اگر روکش کابینت انزو شما دچار آسیب دیدگی شود، امکان ترمیم کابینت وجود ندارد. همچنین اگر قصد عوض کردن روکش را داشته باشید ممکن است در بازار آن روکش پیدا نشود اما کابینت انزو رنگ شده را با استفاده از پولیش میتوان ترمیم کرد و اگر آسیب دیدگی بیشتر از خط و خش باشد میتوان مجددا آن را رنگ کرد.

ماندگاری رنگ

یک روکش حتی اگر بهترین جنس روکش هم باشد پس از مدتی دچار تغییر رنگ میشود اما این اتفاق برای کابینت انزو رنگ شده رخ نمی دهد.

مقاوم در برابر حرارت و رطوبت

رنگ پلی اورتان مقاومت بیشتری نسبت به روکش دارد. همچنین این رنگ مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد.

تنوع رنگ

کابینت انزو رنگ شده دست شما را در انتخاب رنگ باز می گذارد اما برای انتخاب رنگ روکش کابینت انزو محدودیت دارید.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به تفاوت کابینت انزو و ممبران برای تان توضیح دادیم ، برای خرید کابینت اقساطی درجه یک می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.