15 مرداد 1400

یکی از مهم ترین قسمت هر ساختمان، آشپزخانه می باشد. به همین دلیل به آن قلب خانه می گویند. انتخاب این که کابینت آشپزخانه شما مدرن باشد یا کلاسیک به سلیقه و نظر شما بستگی دارد.

رنگ کابینت ام دی اف نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید بهترین رنگ کابینت ام دی اف چیست؟ برای اصول انتخاب رنگ کابینت باید چه ملاک هایی را در نظر گرفت؟

ما در این مقاله به بررسی سه موضوع مهم می پردازیم:

  1. بهترین مدل کابینت آشپزخانه کدام است؟
  2. جدیدترین کابینت آشپزخانه شامل چه طرح هایی می باشد؟
  3. بهترین رنگ کابینت اشپزخانه در سال 2021 کدام است.

پس با ما همراه باشید.

در هنگام خرید کابینت ارزان قیمت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به طور کلی تمام مشتریان پیش از خرید هر چیزی ابتدا قیمت و کیفیت آن را بررسی می کنند. فروشندگان نباید در ارائه قیمت بی انصافی کرده یا در ازای قیمت پایین کیفیت کار خود را کاهش دهند. برخی فروشندگان بدون کاهش قیمت به خریداران تخفیف می دهند. از همین جهت خریدار به خرید محصول ترغیب می شود. 

هنگام ارائه قیمت پایین تر از سوی فروشندگان، حتما “کیفیت کابینت” را مورد بررسی قرار دهید. درصورت خرید جنس ارزان قیمت، در مدت کوتاهی مجبور به تعویض کابینت های منزل خود خواهید شد. این کار هزینه بالایی در پی داشته و ناشی از انتخاب نادرست هنگام خرید است. 

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ام دی اف

امروزه ساخت آشپزخانه ها به گونه ای است که از بیرون دید داشته و در واقع جزئی از خانه محسوب می شود به همین دلیل رنگ آن اهمیت بسیار زیادی داشته و باید با نمای دکوراسیون خانه همانگ باشد. برای این که خانه ای جذاب تر داشته باشید باید با اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه را آشنا باشید.

برای اطلاع از جدیدترین مدل های کمد دیواری می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ام دی اف کدام است؟

برای این که بهترین رنگ کابینت mdf را برای کابینت ها انتخاب کنید نباید تنها سلیقه خود را ملاک قرار دهید بلکه عوامل متعددی همچون رنگ دکوراسیون خانه، رنگ دیوار و کفپوش آشپزخانه، سبک دکوراسیون، متراژ آشپزخانه و … نیز بسیار مهم است. از نظر هر فردی رنگ خاصی جزء بهترین رنگ کابینت آشپزخانه می باشد ولی در انتخاب رنگ بندی کابینت ام دی اف برای کابینت ها نباید احساسی و از روی سلیقه عمل کرد. از جمله بهترین رنگ ها از نظر خریداران عبارت است از:

رنگ کابینت ام دی اف سفید

کابینت ام دی اف سفید رنگ در اغلب خانه ها دیده می شود و استفاده از این رنگ در گذشته طرفداران زیادی داشت و این رنگ همچنان نیز از دسته پرطرفداران ترین رنگ های کابینت قرار دارد. استفاده از کابینت سفید رنگ برای آشپزخانه های کوچک بهترین انتخاب محسوب می شود و با این کار می توانید آشپزخانه را روشن تر و در نتیجه متراژ آن را بزرگ تر نشان دهید. همچنین رنگ کابینت سفید با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ خواهد شد.

لاکچری ترین مدل کابینت آشپزخانه

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

استفاده از رنگ قهوه ای برای کابینت ها فضا را صمیمی تر کرده و حال و هوای عجیبی را به فضا می دهد. کابینت mdf کرم قهوه ای بسیار محبوب هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند. رنگ کابینت کرم و قهوه ای را می توانید با هر رنگ و هر سبک دکوراسیونی هماهنگ کرده و نمای متفاوتی را به آن بخشید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه در سال 2021

کابینت ام دی اف خاکستری

خاکستری رنگی خنثی بوده و می توانید کابینت های خاکستری را با هر رنگی ترکیب کنید. هنگامی که کابینت های خاکستری رنگ با سایر دکورها ترکیب می شوند، فضایی بسیار خیره کننده را ایجاد می کنند که هر بیننده ای را مجذوب می کند. استفاده از رنگ خاکستری برای کابینت ها با هر سبک و فضایی قابل هماهنگی می باشد.

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ام دی اف هایگلاس

کابینت هایگلاس سطحی براق داشته و نور را به خوبی منعکس می کند به همین دلیل بهتر است از رنگ های روشن برای این این کابینت ها استفاده شود. برای این که آشپزخانه ای جذاب تر داشته باشید باید از رنگ های روشن تر استفاده کنید. کابینت های گلاس رنگ روشن بهترین رنگ برای کابینت های گلاس در آشپزخانه است.

کابینت ام دی اف نسکافه ای

بهترین مدل کابینت آشپزخانه کدام است؟

زندگی آپارتمانی و کوچک شدن خانه ها باعث شده که طراحان دکوراسیون برای افزایش فضای خانه و استفاده بهینه از آن خلاقیت خود را به کار گرفته و ایده های جدیدی را ارائه کنند. به عنوان مثال برای افزایش کاربری و استفاده مفید از کابینت آشپزخانه ، مدل کابینت آشپزخانه یک طرفه (یکی از بهترین مدل های کابینت آشپزخانه در حال حاضر) به بازار عرضه شد و راحتی را برای افرادی که با کمبود فضا در آشپزخانه مواجه بودند، فراهم کرد. مدل کابینت آشپزخانه بکطرفه بسیار متنوع بوده و طرح ها و سبک های متفاوتی را در این نوع کابینت ها مشاهده خواهید کرد.

کابینت آشپزخانه صرفا یک فضای ذخیره سازی نیست ، از مهمترین ارکان آشپزخانه شما محسوب می شود. کابینت در واقع در خانه شما نقش جواهر تاج را ایفا می کند. طراحی جدیدترین کابینت آشپزخانه در چند سال اخیر تغییر چشمگیری نداشته ، اگر هم بوده نه به اندازه سایر قسمت های خانه. با این حال تکامل هایی در طراحی کابینت آشپزخانه ایجاد شده است که البته این تغییرات با گذشت زمان ایجاد شده اند.

معرفی جدیدترین کابینت آشپزخانه

طراحی های امروزی به سمتی رفته اند که سعی شده در آن ها سادگی به کار رود. البته ممکن هم هست در این میان برخی طرح های پر زرق و برق نیز به چشم بخورند. در سال 2021 از هر دوی این ایده ها در طراحی کابینت استفاده می شود ، کابینت هایی با طراحی ساده دارای طرفداران بسیاری هستند و می توان آن را بهترین مدل کابینت آشپزخانه و هم چنین جدیدترین کابینت آشپزخانه نامید. 

نکات قابل توجه در هنگام انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ام دی اف برای آشپزخانه

لازم به ذکر است که کابینت آشپزخانه همان طور که می تواند خانه شما را زیبا کرده و جلوه ای جذاب را به آن ها بدهند، در صورتی که به درستی انتخاب نشود، می تواند نظم و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را از بین ببرد به همین دلیل در هنگام خرید کابینت ها باید به کیفیت و رنگ آن توجه زیادی شود.

اصول رنگ کابینت و نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه بر روی انتخاب رنگ آن تاثیر دارد. به عنوان مثال در صورتی که رنگ کابینت ام دی اف تیره بوده و نور کافی نیز در آشپزخانه وجود نداشته باشد، آشپزخانه شما تیره تر خواهد شد. در نتیجه باید ابتدا به نور موجود در آشپزخانه توجه کرده و در صورتی که نور آشپزخانه کافی نباشد از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید.

متراژ آشپزخانه و رنگ بندی کابینت ام دی اف

ابعاد آشپزخانه نیز بر روی رنگ کابینت ها تاثیرگذار است. در صورتی که متراژ آشپزخانه شما کوچک باشد باید از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید تا با روشن تر نشان دادن آشپزخانه فضا را بزرگ تر نشان دهد.

رنگ دیوارها و اصول انتخاب رنگ کابینت MDF

برای انتخاب رنگ کابینت باید به رنگ دیوارها و کفپوش ساختمان نیز توجه کنید. هماهنگی رنگ کابینت ها با عناصر موجود در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد به همین دلیل باید مورد توجه قرار گیرد. برای این که رنگ کابینت با هر نوع رنگی سازگاری داشته باشد می توانید از رنگ های خنثی همچون سفید و خاکستری استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم مطلب مربوط به کابینت ممبران را مطالعه نماییدتا از تفاوت های آن با کابینت های معمولی مطلع شوید.

انواع کابینت

هنگام خرید کابینت ابتدا با انواع آن آشنا شوید. کابینت ها به دو دسته “مدرن و کلاسیک” تقسیم می شوند. تفاوت انواع کابینت ها در درب های آن ها است. کابینت ام‌دی‌اف، پی‌وی‌سی، های‌گلاس، ممبران یا وکیوم، روکش چوب، تمام چوب و فلزی از انواع کابینت ها هستند. 

قیمت هریک از انواع کابینت های فوق تفاوت هایی با یکدیگر دارند. برای مثال کابینت هایی با روکش چوبی یا تمام چوب از قیمت بالاتری برخوردار هستند. در مقابل کابینت های فلزی از قیمت پایین تری نسبت به سایر مدل های کابینت برخوردار است. 

کابینت هایی مانند ممبران یا های گلاس از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. به همین دلیل خریدار متحمل هزینه های بالا نخواهد شد. در عوض کیفیت مناسبی خریداری کرده و عمر بالاتری خواهد داشت. به همین دلیل آشنایی با انواع کابینت، از جمله نکات مهم هنگام خرید کابینت ارزان قیمت است. 

فریب قیمت ارزان در خرید کابینت

هنگام خرید کابینت هرگز فریب قیمت ارزان آن را نخورید. زیرا جبران عواقب آن نیازمند صرف هزینه بالایی خواهد بود. در ادامه به بررسی برخی از نکات مهم هنگام خرید کابینت می پردازیم. با توجه به این نکات فریب قیمت ارزان آن را نخورده و هزینه معقولی بابت آن پرداخت خواهید کرد. 

جنس بدنه

استفاده از جنس مرغوب در کابینت بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. جنس های نامرغوب و ارزان پس از مدتی تغییر کرده و چاره ای جز تعویض آن ها نخواهید داشت. 

نوع دستگیره

توجه به جنس و نوع دستگیره نیز بر روی قیمت کابینت تاثیرگذار خواهد بود. دستگیره های مرغوب در صورت مواجه به رطوبت واکنش نشان نداده و مانند روز اول خواهد بود. درحالیکه، برخی فروشندگان با فریب قیمت دستگیره های بی کیفیت را بر روی درب کابینت نصب می کنند. 

تعداد لولاهای مورد استفاده

از دیگر عوامل موثر بر تعیین قیمت کابینت، تعداد لولاهای مورد استفاده در ساخت کابینت ها است. استفاده از تعداد استاندارد لولا، نقش موثری در باز و بسته شدن درب ها و عدم ایجاد صدا در محیط دارد. برخی از فروشندگان با فریب قیمت ارزان لولای کمتری استفاده کرده و در آینده مشکلاتی به وجود خواهد آمد. 

از دیگر نکات مورد توجه هنگام انتخاب کابینت، ارتفاع و عمق کابینت و نصب اصولی آن است. با درنظر داشتن این موارد فریب قیمت ارزان آن را نخواهید خورد. به علاوه، کیفیت عالی و قابل استفاده در مدت زمان طولانی را خریداری می کنید.