04 آذر 1399

یکی از مهم ترین قسمت هر ساختمان، آشپزخانه می باشد به همین دلیل به آن قلب خانه می گویند. انتخاب این که کابینت آشپزخانه شما مدرن باشد یا کلاسیک به سلیقه و نظر شما بستگی دارد. رنگ کابینت ام دی اف نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید بهترین رنگ کابینت ام دی اف چیست؟ برای اصول انتخاب رنگ کابینت باید چه ملاک هایی را در نظر گرفت؟ ما در این مقاله جدیدترین رنگ کابینت 2021 و رنگ بندی کابینت ام دی اف را به شما معرفی خواهیم کرد و به شما می گوییم که چه رنگی برای کابینت شما مناسب می باشد.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف

امروزه ساخت آشپزخانه ها به گونه ای است که از بیرون دید داشته و در واقع جزئی از خانه محسوب می شود به همین دلیل رنگ آن اهمیت بسیار زیادی داشته و باید با نمای دکوراسیون خانه همانگ باشد. برای این که خانه ای جذاب تر داشته باشید باید با اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه را آشنا باشید.

 

رنگ مخصوص ام دی اف

 

بهترین رنگ برای کابینت ام دی اف آشپزخانه کدام است؟

در هنگام انتخاب رنگ برای کابینت ها نباید به رنگ دکوراسیون سایر بخش های ساختمان توجه کنید. بلکه عوامل دیگری همچون رنگ دیوارهای آشپزخانه و متراژ آن نیز اهمیت بسیاری دارد. به عنوان مثال در صورتی که دکوراسیون شما تیره باشد و متراژ آشپزخانه شما نیز کوچک، استفاده از رنگ تیره باعث کوچک تر شدن ابعاد آشپزخانه خواهد شد. در نتیجه در انتخاب رنگ کابینت ها باید تمامی مسائل را ملاک انتخاب خود قرار دهید.

 

کاتولوگ رنگ ام دی اف

 

بهترین رنگ کابینت ام دی اف کدام است؟

برای این که بهترین رنگ کابینت mdf را برای کابینت ها انتخاب کنید نباید تنها سلیقه خود را ملاک قرار دهید بلکه عوامل متعددی همچون رنگ دکوراسیون خانه، رنگ دیوار و کفپوش آشپزخانه، سبک دکوراسیون، متراژ آشپزخانه و … نیز بسیار مهم است. از نظر هر فردی رنگ خاصی جزء بهترین رنگ کابینت می باشد ولی در انتخاب رنگ بندی کابینت ام دی اف برای کابینت ها نباید احساسی و از روی سلیقه عمل کرد. از جمله بهترین رنگ ها از نظر خریداران عبارت است از:

رنگ کابینت ام دی اف سفید

کابینت ام دی اف سفید رنگ در اغلب خانه ها دیده می شود و استفاده از این رنگ در گذشته طرفداران زیادی داشت و این رنگ همچنان نیز از دسته پرطرفداران ترین رنگ های کابینت قرار دارد. استفاده از کابینت سفید رنگ برای آشپزخانه های کوچک بهترین انتخاب محسوب می شود و با این کار می توانید آشپزخانه را روشن تر و در نتیجه متراژ آن را بزرگ تر نشان دهید. همچنین رنگ کابینت سفید با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ خواهد شد.

 

کابینت ام دی اف سفید

 

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

استفاده از رنگ قهوه ای برای کابینت ها فضا را صمیمی تر کرده و حال و هوای عجیبی را به فضا می دهد. کابینت mdf کرم قهوه ای بسیار محبوب هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند. رنگ کابینت کرم و قهوه ای را می توانید با هر رنگ و هر سبک دکوراسیونی هماهنگ کرده و نمای متفاوتی را به آن بخشید.

 

کابینت ام دی اف طرح چوب

 

کابینت ام دی اف خاکستری

خاکستری رنگی خنثی بوده و می توانید کابینت های خاکستری را با هر رنگی ترکیب کنید. هنگامی که کابینت های خاکستری رنگ با سایر دکورها ترکیب می شوند، فضایی بسیار خیره کننده را ایجاد می کنند که هر بیننده ای را مجذوب می کند. استفاده از رنگ خاکستری برای کابینت ها با هر سبک و فضایی قابل هماهنگی می باشد.

 

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

 

بهترین رنگ کابینت ام دی اف هایگلاس

کابینت هایگلاس سطحی براق داشته و نور را به خوبی منعکس می کند به همین دلیل بهتر است از رنگ های روشن برای این این کابینت ها استفاده شود. برای این که آشپزخانه ای جذاب تر داشته باشید باید از رنگ های روشن تر استفاده کنید. کابینت های گلاس رنگ روشن بهترین رنگ برای مدل و انواع های گلاس ها در آشپزخانه است.

 

کابینت ام دی اف نسکافه ای

 

نکات قابل توجه در هنگام انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف برای آشپزخانه

لازم به ذکر است که کابینت آشپزخانه همان طور که می تواند خانه شما را زیبا کرده و جلوه ای جذاب را به آن ها بدهند، در صورتی که به درستی انتخاب نشود، می تواند نظم و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را از بین ببرد به همین دلیل در هنگام خرید کابینت ها باید به کیفیت و رنگ آن توجه زیادی شود.

اصول رنگ کابینت و نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه بر روی انتخاب رنگ آن تاثیر دارد. به عنوان مثال در صورتی که رنگ کابینت ام دی اف تیره بوده و نور کافی نیز در آشپزخانه وجود نداشته باشد، آشپزخانه شما تیره تر خواهد شد. در نتیجه باید ابتدا به نور موجود در آشپزخانه توجه کرده و در صورتی که نور آشپزخانه کافی نباشد از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید.

متراژ آشپزخانه و رنگ بندی کابنیت ام دی اف

ابعاد آشپزخانه نیز بر روی رنگ کابینت ها تاثیرگذار است. در صورتی که متراژ آشپزخانه شما کوچک باشد باید از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید تا با روشن تر نشان دادن آشپزخانه فضا را بزرگ تر نشان دهد.

رنگ دیوارها و اصول انتخاب رنگ کابینت MDF

برای انتخاب رنگ کابینت باید به رنگ دیوارها و کفپوش ساختمان نیز توجه کنید. هماهنگی رنگ کابینت ها با عناصر موجود در آشپزخانه اهمیت زیادی دارد به همین دلیل باید مورد توجه قرار گیرد. برای این که رنگ کابینت با هر نوع رنگی سازگاری داشته باشد می توانید از رنگ های خنثی همچون سفید و خاکستری استفاده کنید.