06 اسفند 1399

امروزه که اکثرمون در خانه های کوچک آپارتمانی سکونت داریم یکی از مورد هایی که حتما بایستی به آن توجه کنیم استفاده از انواع ریل کمد دیواری برای محیط خانه مخصوصا اتاق خواب میباشد . ریلی بودن کمد دیواری باعث میشود که فضایی که برای باز شدن در کمد دیواری لازم  است حذف شود و بتوان کمبود و کوچک بودن اتاق خواب را با این روش جبران کرد .

قبل از ساخت کمد دیواری ریلی بایستی انواع ریل کمد دیواری را بشناسید تا بهترین کیفیت و جنس را نسبت به هزینه ای که میخواهید با آگاهی انجام دهید .

  • ریل تک درب آرام بند
  • ریل آکاردئونی مدل ایتالیایی
  • ریل درب آکاردئونی آرام بند
  • ریل آکاردئونی مدل فیوچر
  • ریل توکار کمد دیواری
  • ریل و قرقره کمدی ساده
  • ریل تاپ لاین روکار آرام بند دو و سه درب
  • ریل و قرقره اسلیم توکار آرام بند دو و سه درب

همین طور که در لیست انواع ریل کمد دیواری که در بالا ذکر شده است میتوان متوجه شد که هر نوع کمد دیواری نیازمند نوع خاصی از ریل کمد دیواری است .که با توجه به نیاز و زیبایی مد نظر قرار داده میشود .

حتما بخوانید : یکی از پر مصرفترین متریال کابینت های آشپزخانه را میتوان کابینت mdf را ذکر کرد چون هم قیمت مناسب تری نسبت به کیفیت دارد .برای کسب اطلاعات میتوانید به بخش مربوطه مراجعه کنید .

در ادامه مطلب در مورد هر کدام از این ریل های کمد دیواری توضیحاتی بیان میکنیم تا تفاوت بین انواع ریل کمد دیواری برای شما مشخص شود .

ریل تک درب آرام بند

همان طور که از اسم این ریل کمد دیواری مشخص است برای باز و بسته کردن یک در مورد استفاده قرار میگیرد . محل نصب این ریل در بالای درب می باشد و دارای پمپ آرام بند قوی است

ریل کمد دیواری بلوم

از دیگر انواع ریل کمد دیواری ، ریل های کمد دیواری بلوم می بشاد که مانند مدل جک های آرام بند می باشد با هر سرعتی که بسته شوند به آرامی بسته خواهند شد .

ریل مخفی کمد دیواری

ریل مخفی کمد دیواری

ریل کمد دیواری هایی که به صورت مخفی استفاده میشود در زمان بسته بودن درهای ریلی دیگر بقیه بدنه دیده نمی شود و بصورت کاملا مخفی بوده و هیچ مکانیزمی از ریل قابل مشاهده نیست .

ریل آکاردئونی مدل ایتالیایی

این ریل کمد دیواری به شکل آکاردئونی باز و بسته میشود و دارای پمپ آرام بند قوی است . این ریل در دو جهت راست و چپ باز میشود .در کمد دیواری را از بالا نگه میدارد و ریل روی زمین نیست . این نوع  ریل کمد دیواری وزن هر لنگه درب با ارتفاع 200 و عرض 60 را دارد .

ریل آکاردئونی مدل فیوچر

این ریل کمد دیواری به شکل آکاردئونی باز و بسته میشود . و دارای پمپ آرام بند قوی است . این نوع  ریل کمد دیواری وزن هر لنگه درب با ارتفاع 200 و عرض 60 را دارد . نصب این ریل درب کمد دیواری به دیواره یونیت لولا نمیشود و در عرض ریل حرکت میکند .

ریل و قرقره اسلیم توکار آرام بند دو و سه درب

ریل کمد دیواری این نوع دارای پمپ آرام بند خیلی قوی و در عین حال ظریف می باشد. قابلیت تحمل وزن درب ارتفاع  200 و عرض 120 را دارد . در دو نوع 2 درب و 3 درب با ریل های به طول 240 و 360 موجود است .

حتما مطالعه کنید: مزایا و معایب کابینت انزو چیست؟

ریل تاپ لاین روکار آرام بند دو و سه درب

این ریل در 2 مدل دو درب و سه درب با ریل های به طول 300 و 360 موجود است

با نصب این مدل ریل درب ها به بیرون یونیت باز و بسته می شود و به همین  خاطر جهت به این مدل ریل ها روکار گفته می شود. این ریل ها قابلیت تحمل وزن در با ارتفاع 200 د عرض 150 را دارد .

قیمت ریل کمد دیواری

قیمت ریل کمد دیواری

دانستن قیمت انواع ریل کمد دیواری کمک زیادی به مشخص شدن قیمت تمام شده کمد دیواری ساخته شده و محاسبه کردن ان میشود .

ازقیمت ریل کمد دیواری میتوان تا حدودی به کیفیت و جنس استفاده شده متوجه شد ولی هر گرانی دلیل موجهی برای جنس خوب نیست .

در کابینت جوزی برای ساخت کمد دیواری و در صورت استفاده از ریل با صاحب خانه قیمت ریل کمد دیواری طی میشود و در صورت تایید از سمت صاحب خانه از ریل برای کمد دیواری استفاده میشود .

ریل هایی که ما استفاده میکنیم میتوانید با خیال راحت و قیمت مناسبی برای شما فراهم کند .

خرید ریل کمد دیواری توسط تیم کابینت جوزی بهتر از خرید خودتان است چرا که تجربه ای که ما برای خرید یراق آلات داریم مسلما بیشتر از شما خواهد بود و اینکه اندازه ی دقیق ریل هم بایستی دقیق باشد که در طول کار مشکلی به وجود  نیاورد . اکثر این ریل های کمد دیواری دارای ضمانت نامه می باشد .

حتما مراجعه کنید : بهترین طرح کمد دیواری کودک و نوجوان کدام است؟

نحوه ی نصب ریل کمد دیواری

برای نصب ریل کمد دیواری ابتدا بایستی نوع ریل مشخص باشد زیرا نصب انواع ریل کمد دیواری با یکدیگر متفاوت است . جهت مشاهده ی نحوه ی نصب ریل کمد دیواری میتوانید به ویدیوی زیر مراجعه کنید .

تنظیم کردن غلطک ریل کمد دیواری و همچنین رگلاژ کردن در کمد دیواری را بهتر است به متخصص این کار سپرده شود تا از خرابی های احتمالی جلوگیری گردد .