09 اسفند 1399

در گذشته برای حرکت دادن و جلو یا عقب بردن انواع کشوها از اتصال زهواره ای چوبی و با استفاده از یک شیار بر روی بدنه کشو استفاده می کردند. این تکنیک تا سالیان سال مورد استفاده قرار می گرفت، اما در سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید ابزار و یراق آلات مختلف و همچنین به وجود آوردن انواع گوناگونی از کشو در جنس های متفاوت، شاهد به وجود آمدن ریل کشو هستیم.

دسته ای از ریل کشوها وجود دارند که برای کمد دیواری و کابینت mdf مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این ریل ها دارای ویژگی های مختلفی هستند.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این موارد انداخته و در رابطه با انواع ریل کشو ام دی اف توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با هر یک از این ریل کشوها صحبت کنیم.

ریل کشو ساده

ریل کشوهای ساده به عنوان اولین دسته از انواع ریل کشو ام دی اف به وجود آمدند و شاهد استفاده از این محصولات برای کشوهای مختلفی از جمله کمد دیواری هستیم. ریل ساده به راحتی در زیر کشو قرار می گیرد و با نصب شدن بر روی ام دی اف می توانید به راحتی کشوها و قفسه های مختلف را باز و بست کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ریل کشوهای ساده به دو دسته ریل سفید و ریل ساچمه ای تقسیم می شوند که در ادامه در رابطه هر یک توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم.

ریل ساده ساچمه ای

دسته ای از ریل های ساده که برای حرکت دادن کشوهای سنگین از آن ها استفاده می شد، ریل ساچمه ای نام گذاری شدند. که یکی از انواع ریل کشو ام دی اف است . در واقع این دسته از ریل های ساچمه ای به نحوی هستند که تحمل بالایی در برابر کشوهای سنگین داشته و می توانند اجسامی با وزن بالا و سنگین را به راحتی تحمل کنند. ریل های ساچمه ای در مدل های مختلف برای استفاده از کشوهای سنگین طراحی و تولید شده اند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مهم ترین ویژگی ریل ساچمه ای کشو، حرکت روان، استحکام بالا و قابلیت باز شدن بیشتر است. به همین دلیل استفاده از این ریل ها در صنعت بیشتر بوده و معمولاً کاربرد صنعتی دارد.

ریل ساده سفید

ریل سفید یکی از ساده ترین انواع ریل کشو ام دی اف است که دارای دو ورقه فلزی بوده که با قرقره در زیر هر کدام نصب شده و به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کشو را به راحتی جلو و عقب ببرید.

این دسته از ریل ها برای انواع کشوهای سبک مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید ریل سفید کشو را در سایزهای متفاوت خریداری کنید. در واقع با توجه به سایز کشو لازم است تا به سراغ انواع مختلفی از این ریل ها بروید.

حتما مطالعه شود : در مورد کابینت ام دی اف براق بیشتر بدانید. 

ریل کشو فشار سنگین

ریل های کشویی فشار سنگین دقیقاً مشابه ریل های ساچمه ای هستند و در بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرند که شاهد کشو با وزن سنگین هستیم و همچنین شما قصد دارید تا اجسام با وزن بالا را در داخل آن قرار دهید.

ریل مخفی

یکی دیگر از انواع ریل کشو ام دی اف ، ریل های کشو، ریل مخفی نام دارند که همان طور که از نام آن پیدا است، به صورت مخفی در زیر باکس قرار گرفته به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کشو را با حرکت روان عقب و جلو کنید.

در واقع منظور از مخفی بودن این دسته از محصولات به دلیل آن است که محل قرار گیری آن ها در زیر باکس بوده و قابل دیدن نیستند.

همین موضوع باعث می شود تا شاهد زیبایی فوق العاده ای در دکوراسیون باشیم. از مهم ترین دسته بندی های ریل مخفی می توان به ریل مخفی مگنتی و ریل مخفی آرام بند اشاره کرد که در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه می دهیم.

ریل مخفی مگنتی

افرادی که زیبایی و شیک بودن فضا و دکوراسیون برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد، معمولا از ریل های مخفی مگنتی استفاده می کنند. این دسته از ریل ها به نحوی هستند که در وهله اول با قرارگیری در زیر باکس قابل رویت نیستند و همچنین به خاطر خاصیت مغناطیسی که دارند با یک فشار، سریع و روان خارج می شوند.

ریل مخفی آرام بند

یکی از بهترین و کاربردی ترین اانواع ریل کشو ام دی اف ، ریل های آرام بند هستند. این دسته از محصولات به نحوی طراحی و تولید شده اند که مانع از بسته شدن سریع و شدید کشو خواهند شد.

در واقع زمانی که شما کشو را با سرعت و شدت بسیار زیادی فشار می دهید، باز هم در انتها و در هنگام بسته شدن سرعت ریل به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و باعث آرام بسته شدن کشو می شود.

برخی پرسش های کاربران : کابینت ارزان قیمت چه ضمانتی دارد؟

ریل کشو بدنه دار

در حال حاضر برای ساخت برخی از کشوها در ابتدا قسمت جلو، کف و انتهای آن را می سازند و سپس ریل را بر روی دو طرف آن قرار می دهند. دسته ای انواع ریل کشو ام دی اف ، به ریل کشو بدنه دار شهرت دارند.

این محصولات مواردی هستند که علاوه بر این که باعث می شوند تا شما به راحتی بتوانید کشو را حرکت دهید، ظاهر زیبا و خاصی دارند. در واقع این ریل ها می توانند به خوبی در آشپزخانه شما قرار گرفته و زیبایی چشم نوازی به پیرامون شما بدهند.

ریل های بدنه دار دارای سایز و ابعاد مختلف بوده و همچنین طرح ها و رنگ های گوناگونی دارند و شما می توانید با توجه به نیاز خود به سراغ هر یک از این محصولات رفته و آن ها را خریداری کنید.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به انواع مدل های ریل های کشو برای تان توضیحاتی را ارائه دادیم امیدواریم این مطلب برای تان مفید و دل نشین بوده باشد توجه داشته باشید با توجه به این که در حال حاضر جشنواره ایی برای قیمت های کابینت در نظر گرفته شده است به همین خاطر شما می توانید محیط آشپزخانه تان را با کابینت های گلاس مزین نمایید.